Zvířecí instinkty (2008)

25%
Takový obyčejný vlkodlačí film bez vlkodlaka.

Zvířecí instinkty

Animals

USA, 2008, 93 minut

 

Režie: Douglas Aarniokoski

Scénář: John Skipp a Craig Spector

Hrají:

Marc Blucas (Jarrett)

Naveen Andrews (Vic)

Nicki Aycox (Nora)

Eva Amurri Martino (Jane)

 

Člověk v sobě má zabudované zvířecí instinkty. Tohle je prostě tak nějak jeho přirozenost. I člověk, i když by to mnozí neřekli nahlas, je také jenom zvíře. Sem tam si o sobě myslí něco víc, ale v konečném součtu hnijeme jako každé jiné zvíře. Právě na tuhle stránku se zaměřil horor „Zvířecí instinkty“, který se na první pohled chce tvářit jako něco víc než jenom vlkodlačí film. Ale ničím víc není.

 Jen si kousnout.

Pravda, ono by spíš bylo lépe říct, že film „Zvířecí instinkty“ je ještě něco méně než vlkodlačí film, protože je na něm strašně moc vidět, že zde bylo málo financí a nebyla zde snaha vytvořit skutečně vlkodlaka na plátně, anebo spíše na DVD, ale jednoduše něco, co bude vycházet z vlkodlačí podstaty. Bez toho, aby se zde vlkodlak fyzicky objevil. Stačí, aby postavám trochu divně svítily oči.

 Tady je všechno v pohodě.

Jarrett měl před sebou celkem zářnou budoucnost, protože byl hvězdou amerického fotbalu na univerzitě, za což nejspíš dostal stipendium, protože jinak je celkem neschopný. Jenže se zranil. A všechno šlo do háje, on se stal dělníkem, který se probíjí ze dne na den. Dost na všechno kašle, a tak ani do práce nechodí včas. Asi se chce zaměstnání zbavit. Večer do baru. A právě tam se objeví nová ženská, nová samice.

 Nejdřív si jenom pokecat.

Tahle samice za sebou má nějakou minulost a hlavně také někoho, kdo po ní jde. Ale to trochu předbíhám. Jarrett prostě potřebuje trochu povyražení, a tak jde s první, která je dost svolná, aby mu dala. A to je právě tahle nová dáma. Femme fatale, i když rozhodně nemá úroveň noirových filmů. Do toho ještě pořád kecá hrdinův voice over, který je neskutečně otravný. Na scéně se objeví alfa samec a vy už doufáte, že to rychle skončí.

 Trocha vzrušení?

Snímek „Zvířecí instinkty“ je jednoduše špatný. Ty postavy by i mohly být zajímavé, ale to by se film nesměl brát tak strašně vážně. Jenže i pak byste si uvědomili, že charaktery nejsou nijak originální, ale takové ty klasické, které v hospodě ve filmu najdete často. Trikově je to dost špatné, možná i proto je tu triků minimum, o maskách ani nemluvím. Trocha gore nic nezachraňuje, stejně jako nic moc nezachraňuje erotika, která se jeví ostřejší, ale ve skutečnosti je to pořád soft.

 

Hodnocení: 25 %

Hororové filmy (vlkodlaci, vrazi)


Přidat komentář