100 Ghost Street: The Return of Richard Speck (2012)

20%
Zase jednou se podíváme na to, jak se má správně natáčet pořad s duchy.

100 Ghost Street: The Return of Richard Speck

USA, 2012, 84 minut

 

Režie: Martin Wichmann

Scénář: Martin Wichmann

Hrají:

Tony Besson (Dave)

Hayley Derryberry (Sarah)

Chance Harlem Jr. (Earl)

Mike Holley (Mike)

 

Na současném technologickém pokroku je strašně moc vidět, jak ovlivňuje společnost, respektive její různé aspekty. Tím, že jsou mnohem dostupnější kvalitní kamery – za 8 000 Kč koupíte něco, na co se dá natáčet celkem snesitelný záznam – objevují se i nové filmové talenty. Nebo alespoň lidé, kteří chtějí natáčet. Nemusí to být vlastně talenty, stačí, že to jsou lidé, kteří mají těch 8 000 Kč, aby si tu kameru koupili, a pár kamarádů, kteří jim před tou kamerou budou tajtrlíkovat.

 Moderátorka v akci.

Já si říkám, jestli je to vlastně v pořádku. Asi to v pořádku je, protože se k filmování skutečně mohou dostat opravdové talenty, které mají co prezentovat a mají světu co nabídnout, protože jejich tvorba je zajímavá. Jenže je tu pak strašně moc těch, kteří nemají co nabídnout. Rozpoznat mezi těmi všemi patlaly ty obstojné, nápadité a dobré, pak není až tak jednoduché, protože těch filmů opravdu vzniká neskutečně velké množství. Ještě, že zde jsou různé hororové weby, které vám dají alespoň trochu návod.

 Neslyšeli jste to taky?

Snímek „100 Ghost Street: The Return of Richard Speck“ je další found footage do sbírky. Když se na snímek podíváte a během dalšího měsíce uvidíte deset jiných foud footage o paranormálních vyšetřovatelích, naprosto si nevzpomenete na nic, čím by horor „100 Ghost Street: The Return of Richard Speck“ vynikal. Snad jen ten nepříjemný zvuk. Ten je krásnou ukázkou toho, že zvuk prostě dokáže děsit. Sám o sobě. Tady k tomu má jen tmu a nějaký ten rychlý pohyb zmatené kamery.

 Asi k něčemu dojde...

„100 Ghost Street: The Return of Richard Speck“ jde ve šlépějích svých levných kolegů, dál se snaží o to, aby vypadal jako snímek, který je reálný, který byl nalezený po zemřelých lovcích duchů. Tohle už prostě nemůže fungovat. Ne poté, co tu podobných filmů bylo a je obrovské množství. Ano, technicky, z hlediska žánru, to není špatné, ale bohužel to i znamená, že zde není nic, co by nějak zásadně oslnilo.

 Že by nešlo o duchy?

Pokud už má snímek „100 Ghost Street: The Return of Richard Speck“ nějakou dobrou scénu, z které by se dalo něco vytěžit – například scéna s postelí, na které někdo skáče na konci filmu – je to zabito tím, že se to nechá prostě vyšumět. Ano, found footage se snaží být záznamem událostí, které se opravdu staly, ale to neznamená, že by zde neměla být lepší gradace nebo snaha skutečně vyděsit. To se děje jen samoúčelným opakováním scén z jiných filmů.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (duchové, vrazi, found footage)


Přidat komentář