1st Summoning (2018)

20%
To si tak studenti zase jednou chtěli natočit film.

1st Summoning

USA, 2018, 97 minut

 

Režie: Raymond Wood

Scénář: Chris Piner

Hrají:

Hayley Lovitt (Leslie)

Jason MacDonald (Pastor Youngblood)

Teddy Cole (Mark)

Brook Todd (Ryan)

 

Jestliže se máte zájem podívat na nějaký film, který je vlastně obyčejné found footage s nezajímavými postavami a ještě méně zajímavým příběhem, stačí se podívat na snímek „1st Summoning“, protože ten bude přesně to, co hledáte. Ano, moje averze k found footage filmům pokračuje a pochybuji, že se najde nějaký film, který by ji měl jakkoli méně či více změnit.

Divný králík.

Summoning je anglické slovíčko, která by se dalo přeložit jako svolávání nebo vyvolávání, případně i jako vzývání. Vyvolávání asi zní nejlépe, většinou je pak spojováno s vyvoláváním nějakého démona nebo rovnou toho nejvyššího, tedy Satana. A i když si to možná postavy snímku „1st Summoning“ hned na začátku neuvědomují, jejich filmování se bude točit kolem jednoho takového vyvolávání.

A teď si něco přečteme.

Snímek „1st Summoning“ je klasickým found footage, kdy se skupina mladých filmařů, kteří mají na ruční kameru, rozhodne, že natočí film. Jsou to studenti, kteří se chtějí věnovat specifickým rituálům a ukázat je ve svém amatérském filmu a vysloužit si tak lepší hodnocení na své škole. Tak už to bývá a v rámci found footage se jedná o jednu z nejklasičtějších zápletek. Jasně, že se něco zvrtne.

A ještě čteme.

Začátek je klasicky trochu roztahaná, moc se zde neděje, seznamujeme se zde s postavami, které vás dovedou na první pohled otrávit, mimo jiné i proto, že zde není pořádně jeden, do kterého byste se chtěli vměstnat. Ale pak si na ně zvyknete a už jen doufáte, že tohle nebude ten film, kde skoro nic neuvidíte, kamera bude jen švenkovat tam a zpátky, bez smyslu. No, dost se to tomu blíží, ale sem tam něco vidět je.

Taková sranda...

Americký snímek „1st Summoning“ je relativně dobře vypadající, ale jinak celkem prázdné found footage, které nemá moc velké ambice, raději si jede klasickou cestou, která má gradující tendenci, kdy ke konci už opravdu nevidíte skoro nic, jak se kamera hýbe. Pokud vás found footage stále ještě baví, je to pro vás jako dělané. Pokud nikoli, tak se snímku s klidem vyhněte.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (found footage)


Přidat komentář