3:15 zemřeš (2005)

40%
Jeden z mnoha důvodů, proč remaky nepovažuji za dobrý nápad.

3:15 zemřeš

The Amityville Horror

USA, 2005, 90 minut

 

Režie: Andrew Douglas

Scénář: Scott Kosar a Jay Anson podle původního scénáře Sandora Sterna a podle materiálů o Georgi Lutzovi a Kathy Lutz

Hrají:

Ryan Reynolds (George Lutz)

Melissa George (Kathy Lutz)

Jesse James (Michael Lutz)

Chloë Grace Moretz (Chelsea Lutz)

 

Originál mám rád, a to i přesto, že remake jsem kdysi viděl jako první. Vlastně to byl vůbec můj první film ze série „Amityville“, který jsem viděl. Skoro jsem si ho nepamatoval, akorát jsem věděl, že tam hrál Ryan Reynolds. Potěšilo mě, že je tu i Chloë Grace Moretz, kterou mám velmi rád. Tady je ale prostě jenom za tu divnou malou uřvanou holku. Ale tak na začátek kariéry docela dobré, ne?

 To je ale krásný dům!

Jak jsem řekl, jedná se o remake původního filmu „Horor v Amityville“ z roku 1979, který vypráví o událostech, které se přihodily rodině Lutzově v jednom domě v Amityville. Tahle rodina se nastěhovala do domu, kde došlo k vraždě několika předchozích nájemníků, a to přímo jedním z nich. Lutzovi tohle podle všeho tak nějak věděli, alespoň v tomto remaku, ale přesto se nastěhovali. Nevraždí přece domy, ale lidi, že? Aby George Lutz tahle svoje slova naplnil, začíná se v domě chovat jinak než normálně.

 Děti klid, všechno bude v pohodě.

Následuje tak hodinka toho, že dům na lidi v něm žijící nepůsobí příliš dobře, a ti se stávají nebezpečnými nikoli ani tak sobě, i když i na chůzi po střeše dojde, ale především pak ostatním členům rodiny. George Lutz se tady ukazuje jako skutečně vyšinutý člověk, a já nějak nevidím jediný důvod, proč ho tam zbytek rodiny nenechal a pořád se ho snažil za každou cenu zachránit. Tady jsem opravdu měl pocit, že je ta postava až příliš hnusná na to, aby dál zůstala kladnou.

 To je ale zajímavá výzdoba.

S filmem „3:15 zemřeš“ – úžasný český název, že? – mám ještě problém v tom, že jsem celou dobu měl pocit, že Andrew Douglas Reynoldsovi tvrdil, že je nástupce Jack Nicholsona a že musí postavu George Lutze hrát, jako Jacka Torrance v Kubrickově „Osvícení“. Ryan Reynolds na nabídku nejspíš řekl: „Jasně, žádný problém.“ No, očividně to problém trochu je, protože Ryan je přece jen primárně hezoun a jeho postava navíc není dobře napsána. Scény, které jako kdyby z „Osvícení“ přímo vyskočily, jsou pak jen potvrzením toho, co je Douglasův oblíbený film.

 Tatínek všechno zařídí.

Nemám rád remaky, to je prostě dané, protože si myslím, že to jsou většinou zbytečné filmy. Samozřejmě, jsou výjimky, které mám rád, ale „3:15 zemřeš“ k nim rozhodně nebude patřit. Douglas se snažil o to, aby alespoň vyděsil, za což mu patří kredit, protože tu jsou scény, které děsivé opravdu jsou. K příběhu přidal jen dynamičnost, která mi ale do těch 70. let zase tolik nesedí.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář