3 from Hell (2019)

40%
Rob Zombie už se v tom trochu patlá.

3 from Hell

USA, 2019, 115 minut

 

Režie: Rob Zombie

Scénář: Rob Zombie

Hrají:

Sheri Moon Zombie (Baby)

Bill Moseley (Otis Driftwood)

Sid Haig (Captain Spaulding)

Jeff Daniel Phillips (Virgil Harper)

 

Když se na snímek „3 from Hell“ dívám, na jednu stranu musím Roba Zombieho obdivovat, protože z toho filmu je cítit, jak má rod hororový žánr, jak je mu oddaný, na stranu druhou ale tímhle snímkem dokazuje, že se nějak zasekl v bublině, kterou si sám vytvořil, jede si prostě to, co chce, a v případě filmu „3 from Hell“ je tu jeden velký problém – ten film je prostě neskutečná nuda.

Tři z pekla.

Když nic jiného, snímek „3 from Hell“ je skoro dvě hodiny dlouhá onanie nad tím, jak se Rob zombie zažral do světa, který vytvořil, jak se chce vracet k postavám, k nimž se asi ani nikdo jiný moc vracet nechce, a to mimochodem i proto, že Sid Haig tu dostal příliš málo prostoru. Ne že by ho tu rob Zombie nechtěl, ale Sid holt už nebyl v takovém zdravotním stavu, aby nějaké větší natáčení zvládl, budiž mu země lehká.

Baby válí.

A co že to vlastně tedy sledujeme? Baby Firefly (Sheri Moon Zombie), Otis Driftwood (Bill Moseley) a Captain Spaulding (Sid Heig) jsou ve vězení s tím, že Spaulding míří na trest smrti. Ten je na něm vykonán, ale zbylé dvojici se podaří uniknout, takže kolem sebe zase mohou dál šířit šílenství a zlo. Do toho se k nim přidá Winslow Foxworth Coltrane (Richard Brake), aby zase byli ve třech.

Předchozí tři z pekla.

A pak jen následuje to, co čekáte. Zabíjení, sem tam v pomalých záběrech, sem tam s hodně cool soundtrackem, trochu šílenství, do toho sem tam nějaká ta divná postava, některá zdeformovaná, a nakonec i mexický gang v kuklách místních wrestlerů, což je mimochodem parádní nápad, ale ani to moc nezachrání jinak docela dlouhou nudu, s níž už Rob zombie snad opravdu skončil.

Otis pořád dobrý.

Americký snímek „3 from Hell“ je prostě jen ukázkou toho, že se Rob Zombie zasekl u svých postav, sem tam se k nim chce vrátit, ale bohužel nikoli v případě, kdy má skutečně co říct, kdy je schopen předat něco nového, třeba i rozvinout jejich příběh. Ne, tady jen chce mít další trojici šílených vrahů, nechává je potulovat po špinavém světě a nikam dál se s nimi nedostane. Zbytečné dvě hodiny.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář