31 (2016)

50%
Rob Zombie a jeho poslední film.

31

Velká Británie, USA, 2016, 102 minut

 

Režie: Rob Zombie

Scénář: Rob Zombie

Hrají:

Sheri Moon Zombie (Charly)

Jeff Daniel Phillips (Roscoe Pepper)

Lawrence Hilton-Jacobs (Panda Thomas)

Meg Foster (Venus Virgo)

 

Rob Zombie si od hororu moc pokoj nedal a natočil další snímek, který může spadat jedině do tohoto ranku, i když se musí nechat, že Zombie si kolem sebe vytváří takový hodně specifický žánr. Jeho filmy navazují na tradici filmu „Texaský masakr motorovou pilou“, a to hlavně ve smyslu špinavého hororu, kdy pojmy jako hillbilly nebo redneck jsou celkem na místě. I tentokrát se podíváme kamsi na děsivý venkov.

 Nahota? Dobré.

„31“ začíná docela zajímavě. V černobílém provedení sledujeme muže, který si říká Doom-Head (Richard Brake), jak mluví ke kameře. Možná mluví k divákovi, ale nakonec se ukáže, jak to všechno je. Hned tady dává Rob Zombie vědět, že i tentokrát půjde velmi krvavou cestou a že bude nepříjemné se na nějaké scény v tomhle filmu obsažené dívat. Černobílá dojmu neubírá.

 Mučení? Nechybí.

Střihem se dostáváme ke skupině lidí, kterou ve skutečnosti budeme celou dobu sledovat. Jedná se o skupinu lidí ani ne moc mladých, kteří jsou na cestě, mají u toho neskutečné kydy, které se skoro nedají poslouchat, ale to jen proto, aby byli naštěstí celkem rychle uneseni do světa, kde si mají zahrát hru, která se jmenuje 31. Ocitnou se v něčem, co by se mohlo nazvat peklem, kde všemu vládne Father Murder (Malcolm McDowell) a další klauni.

 Podivíni? Na místě.

Co je cílem unesených osob? Přežít dvanáct hodin v Murder Worldu, kdy proti sobě mají zkušené klauny zabijáky, kteří jim jdou po krku. Snímek je špinavý, hnusný, krvavý, má docela dobré gore, ale to je všechno. Scénář zde není důležitý, prostě šlo o to, aby se zabíjelo, a tak se Zombie pokusil alespoň o celkem zajímavé postavy. To mu i vyšlo a některé (pouze ty záporné) dovedou zaujmout.

 Ježíš? I ten je v pekle.

Horor „31“ je takovou jednohubkou. Pokud jste od Zombieho čekali něco velkého, nového, jedinečného, tak takový snímek „31“ prostě není. Je to slasher/survival, který je gory, ale který nemá ani jednu kladnou postavu, již byste si mohli oblíbit. Klauni jsou trochu klišé, ale díky špinavosti v tomhle provedení fungují. Za mě je to dobrý hororový průměr, protože místy to na vás dovede zapůsobit.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (slasher, mučení, survival, vrazi)


Přidat komentář