5 strašidelně zábavných her ve vašem prohlížeči

Flash her je na internetu plno, tak vybírejte jen ty, které stojí za to. Tady je pár takových.

Dnes se podíváme na pětici vynikajících her s hororovou tematikou. Všechny si můžete zahrát na portálu Raketka.cz mezi tisíci dalších povedených flashovek. V našem výběru si zastřílíte, zařídíte, ale budete plnit i logické úkoly a nemine vás ani kvalitní příběhové RPG s tahovými souboji.

Zombotron 2

Zombotron je ve svém druhém díle stále tou nesmírně kvalitní střílečkou, ve které se snažíte přežít v rozmanitých lokacích zamořených zombíky i jinou havětí. Díky dokonalé kreslené grafice se mu navíc daří budovat i atmosféru, ale především tu jde o to střílení. Na výběr máte z různých zbraní, včetně mačety na blízko, nebo nepostradatelné brokovnice, která udělá paseku ze všeho, co před ní stojí, ať už je to mrtvé, nemrtvé, mechanické, nebo výbušné. Ve hře je rozeseto i mnoho pastí, často založených na jednoduchých fyzikálních pravidlech, které tu platí. Zombotron 2 je zdaleka nejlepší střílečkou se zombie tématikou, kterou byste si neměli nechat ujít.

Zombotron 2 hrajte ZDE

Screen ze hry Zombotron 2.

Earn to Die 2012

S Earn to Die 2012 se moc na výhru nenadřete. Vaším jediným úkolem je jízda kupředu, což není v dvojrozměrném prostředí zrovna velký problém. Nebýt tedy zástupů zombií, které musíte nejdříve hezky sešrotovat pod koly. Pokaždé, když vám dojde benzín, se ocitnete zpět v garáži, kde si za vydělané peníze vylepšujete své auto, až bude po pár minutách zcela k nepoznání. Na střeše přidělaný kulomet, tryskový motor na korbě a místo čelního nárazníku bodáky ostré jako břitva. Bezstarostnější masakrování nemrtvých už si ani představit nedokážeme.

Earn to Die 2012 hrajte ZDE

Screenshot ze hry Earn to Die 2012.

Immortal Souls: Dark Crusade

Dostáváme se asi k nejlepší flashové hře, kterou si můžete v hororovém žánru zahrát. Jde totiž o RPG s unikátními tahovými souboji. Vaší postavou je mladý a velmi nedobrovolný upír, který se snaží vést normální život a nikomu moc nepít krev, jenže templáři ani další upíři ho nenechají jen tak v klidu žít svůj nekonečný neživot. Vaše postava leveluje za získané zkušenosti, přičemž rozdělování bodíků do jedné ze čtyř specializací je jen na vás. Ve hře narazíte i na spoustu koupitelného vybavení a speciální schopnosti. Přesto je největším tahákem příběh, který se mezi každým bojem posune o kousek dál formou skvěle nakresleného komiksu.

Immortal Souls hrajte ZDE

Screen ze hry Immortal Souls: Dark Crusade.

Alice is Dead trilogy

Tak a máme tu první ze dvou strašidelných a morbidních adventur, které si za vzor berou pohádku, což je v jejich pokřivenosti dělá ještě děsivějšími. Na začátku tohohle zvráceného dobrodružství se totiž koukáte na mrtvou Alenku, která už je očividně hodně dávno „v říši divů“. Brzy najdete i lístek, který možná znamená váš úkol, nebo taky možná něco úplně jiného. Naprosto jasně je na něm napsáno, „Zabij králíka“. V tom se vydáváte prozkoumávat několik obrazovek, na kterých sbíráte předměty, které mezi sebou kombinujete a používáte je na správných místech. Prostě klasika, nebýt depresivního a morbidního podání a vpravdě šokujícího závěru. A to mluvíme pouze o první dílu, který je následován dalšími dvěma.

Alice is Dead hrajte ZDE

Screanshot ze hry Alice is Dead.

Jeníček a Mařenka

Jeníček a Mařenka, toť pohádka poněkud brutální a strašidelná už v původní i každé další podobě, několik nedávných filmů nevyjímaje. V podobném duchu se nese i hra Gretel and Hansel, která má už dva díly, ve kterých Jeníček s Mařenkou unikají různým nebezpečím a snaží se vrátit domů. Otěže přebírá hlavně Mařenka, protože Jeníček je takový obyčejný bezstarostný pitomec, který moc užitku nespáchá. Dohrát Jeníčka a Mařenku bude chtít hodně důvtipu a pozornosti, ale odměnou vám je zajímavý pohled na klasiku, kvůli které už vždy budeme své rodiče podezřívat, že se nás chtějí potají zbavit.

Jeníčka a Mařenku hrajte ZDE

Screen ze hry Jeníček a Mařenka.

A kdyby vám náš výběr strašidelných, hororových i brutálních her přišel nedostatečný, můžete vždy zajít na Raketku a podívat se po dalších podobných hrách, třeba přímo ZDE.

Hororové hry (zombie, upíři, survival, děti)


Přidat komentář