5ive Girls (2006)

40%
Pět holek, co moc zlobilo, v nápravném zařízení pro... no, akorát pro pět holek.

5ive Girls

Kanada, 2006, 95 minut

 

Režie: Warren P. Sonoda

Scénář: Warren P. Sonoda

Hrají:

Ron Perlman (Otec Drake)

Jennifer Miller (Alex)

Jordan Madley (Mara)

Terra Vnesa (Cecilia)

 

Název kanadského „5ive Girls“ je takovou divnou hříčkou, která měla jediný smysl – zaujmout. Myslím si, že to dělala hlavně proto, že tvůrci tak nějak tušili, že jejich pokus není zrovna moc ohromující veledílo, a tak chtěli zaujmout alespoň něčím. A jo, tím názvem se to rozhodně povede, i když to, co po ně následuje, už je takový zvláštní snímek v podivném prostředí.

Co chceš?

Ono samo prostředí až tak podivné není, ale spíš jde o to, kde se dívky nacházejí a proč. Pětice mladých, problémových žen, je svými rodiči poslána do speciálního ústavu, kde má dojít k jejich nápravě. Je to v podstatě jen třída, která přináleží ke kostelu, kde se o ně stará především „ředitelka“ a pak také otec Drake (Ron Perlman). Nemůžu si pomoct, ale takový projekt jen pro pět dívek... zní to divně.

Já nevím...

Už od začátku, tedy v podstatě po příjezdu jedné z chovanek, s námi snímek hraje takovou hru. Hru na to, že nemáme hned uhodnout, o co tady vlastně půjde. Budova, kde se děj odehrává, byla vybrána pro svou temnou až tísnivou atmosféru, což je dobře. Pak jetu ředitelka, která je pěkná semetrika a skoro by se zdálo, že ona bude hlavním záporákem. Ale ono je všechno ještě trochu jinak.

Já už vůbec ne!

Pětice dívek, jež se nám zde představují, nejsou divné tím, jak vypadají, jak se chovají, ale tím, že je v nich něco víc. Anebo alespoň v jedné z nich. Něco co by mohlo být nebezpečné. Hlavně, když si na sobě jedna z dívek najde podivnou vyrážku. A pak i otevřené rány. V tomhle směru dovede snímek zaujmout a sem tam i z nějakého toho záběru zamrazí. To kvituji s povděkem.

Hlavně být pořád sexy.

V konečném důsledku mě ale snímek „5ive Girls“ nedokázal naplnit, kdyby neměl Rona Perlmana, skoro ani nestojí za to na film kouknout. Ale musí se mu nechat, že má docela dobré masky a ty holky, které byly pro role nezbednic vybrány, jsou docela hezké. Kamera to ví a také nám to docela často ukazuje. A proč ne, trochu toho děsu, trochu nahoty, víc jsem ani nečekal.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář