7 Witches (2017)

25%
Sedm čarodějnic tenhle film nezachrání.

7 Witches

USA, 2017, 75 minut

 

Režie: Brady Hall

Scénář: Brady Hall a Ed Dougherty

Hrají:

Persephone Apostolou (Kate Boyle)

Danika Golombek (Rose Boyle)

Megan Hensley (Agatha Sklar)

Macall Gordon (Paula Boyle)

 

„Sedm čarodějnic“, jak by se dal snímek celkem snadno přeložit, rozhodně není filmem, který by nějakým způsobem vynikal. Jeto nezávislý, možná by někdo řekl i amatérský film, který se nesnaží ničím oslnit, protož moc nemá čím. Fajn, to by se ještě dalo pochopit, protože třeba má po ruce příběh, který stojí za to vyprávět. Jak se ale ukázalo, tady není moc o co stát v žádném ohledu.

 Hlavně si na ně posvítit.

Snímek se ale nesnaží z hlediska dějové přijít s něčím výrazně zásadním. Je zde prokletí, které má mít stoleté výročí. Asi je celkem jasné, že takové výročí se musí využít k tomu, aby se stalo něco temného, aby se pokračovalo v čarodějném odkazu, který je spojen s konkrétním místem, kde se příběh odehrává. Je celkem jedno, kde to je, hlavně že to je odlehlé a není zde moc lidí.

 Svatba, nebo pohřeb?

Sledujeme rodinu, která má za sebou období, jež není zrovna láskyplné. Jsou tam problémy, které si s sebou rodina nese i přes generace. I v téhle generaci jsou dívky, které jsou problematické. A jednou z nich je Rose, která je taková černá ovce. A to si teď chce vzít ženu... Ne všichni jsou z toho šťastní, a tak je zde předpoklad, že se svatba trochu zvrtne. A ona se skutečně zvrtne.

 Mají se rády.

Problém je v tom, že Rosina nastávající je dívka, která se na první pohled divně obléká, trochu divně se chová, a má trochu zvláštní přátele. Časem se zjistí, že to není jen trochu divné, ale že je to divné trochu víc. Ano, budou v tom hrát roli čarodějnice, což asi není nic překvapivého. A ani provedení nepřekvapí. Je tu něco jako sabat, má to spojení s erotikou a násilím a nechybí rituály.

 Trochu retro.

„7 Witches“ je nezávislý snímek, který mě prostě nebavil. Jasně, je zde pár scén, které jsou celkem fajn, odvážné, nemají vyloženě špatnou kompozici, ale po dokoukání jsem měl pocit, že vlastně nemělo moc smysl tenhle snímek sledovat. Není zde nic, co bych mohl vyloženě vyzdvihnout, bylo to celé takové nijaké. Ale jsem si skoro jistý, že se tvůrci i snažili. Jen to moc nepomohlo.

 

Hodnocení: 25 %

Hororové filmy (satan)


Přidat komentář