8213: Dům hrůz (2010)

20%
No... hrůza je spíš sledovat tenhle film.

8213: Dům hrůz

8213: Gacy House

USA, 2010, 91 minut

 

Režie: Anthony Frankhauser

Scénář: Anthony Frankhauser

Hrají: Sally Elbert, Michael Gaglio, James Arthur Lewis

 

John Wayne Gacy je osobnost, pokud o něm jako o osobnosti vůbec můžeme uvažovat, která se nesmazatelně zapsala do dějin americké kriminalistiky. Gacy patří k nejznámějším americkým sériovým vrahům, což rozhodně není nálepka, kterou by se někdo měl chlubit. Jeho oběťmi byli především chlapci a mladí muži, které znásilnil a zabil. Třicet tři obětí je prokázáno.

 Prokletý dům?

Gacy se „proslavil“ tím, že vystupoval často na oslavách jako klaun, což jen podtrhuje děsivost tohoto člověka. Já nevím, jak vy, ale za mě jsou klauni nesmírně děsiví. Ale snímek „8213: Dům hrůz“, v originále tedy „8213: Gacy House“ není ale přímo o osobnosti tohoto psychopata, ale zaměřuje se na jeho odkaz, který by podle někoho mohl být do jisté míry ještě hmatatelný.

 Jedna malá seance.

Snímek „8213: Dům hrůz“ je v podstatě klasickým paranormálním vyšetřováním. Skupina lidí se rozhodně prozkoumat dům, ve kterém Gacy vraždil své oběti. Samozřejmě je všechno pojato tak, že se to opravdu stalo a my jen sledujeme záznam události... který se dochoval. No jo, je to vlastně found footage, ale filmu se musí odpustit rok 2010, kdy tohle ještě vznikalo v poměrně velké míře.

 Hlavně všechno natočit.

Ve filmu „8213: Dům hrůz“ nenajdete z hlediska found footage nic, co by vás dovedlo překvapit. Ta šablona je příliš jednoduchá, příliš jasná. Postavy jsou v pohodě, o nic vlastně nejde, někteří nejspíš ani nevěří tou, že to, co dělají, by mohlo být nebezpečné. Ale v jednu chvíli se to musí zvrtnout a pak už to tak nějak graduje směrem k neodvratnému konci. Dostanete, co chcete, pokud je tohle to, co hledáte.

 Že by měli dobrý materiál?

Americký snímek „8213: Dům hrůz“ navazuje na vlnu found footage filmů a nelze v něm hledat nic víc, než byste o found footage čekali. Popravdě je úplně jedno, jestli se odkazuje na Gacyho nebo na někoho úplně jiného, tohle není ve filmu vůbec využito. Jede se na jistotu, která je v tomhle žánru sama o sobě dost slabá. Ale pokud vás tohle neomrzelo, klidně se do toho pusťte.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (vrazi, found footage, mysteriózní)


Přidat komentář