A Floresta das Almas Perdidas (2017)

50%
Zvláštní koprodukční snímek.

A Floresta das Almas Perdidas

Portugalsko, Spojené arabské emiráty, Rusko, Španělsko, 2017, 71 minut

 

Režie: José Pedro Lopes

Scénář: José Pedro Lopes

Hrají:

Daniela Love (Carolina)

Jorge Mota (Ricardo)

Mafalda Banquart (Filipa)

Lígia Roque (Joana)

 

Ta koprodukce je docela zajímavá. Portugalsko, Spojené arabské emiráty, Rusko a Španělsko. Co z toho mohlo vzniknout? Buď něco finančně celkem nákladného, přehnaného, co bude vyhypované, anebo naopak snímek velmi specifický, na který se nepodařilo sehnat finanční prostředky jinde. Po zhlédnutí filmu „A Floresta das Almas Perdidas“ budete mít pocit, že za bé je správně.

najdeme si hezké místo...

Název „A Floresta das Almas Perdidas“ by se dal přeložit jako „Les ztracených duší“, což je překlad doslovný a zároveň metaforický, který se vztahuje k tomu, co se dovíme na začátku o postavách, které nacházíme právě v jednom takovém lese. Není to les, kde by byli nějací duchové, co tu straší, ale je to les, kde se setkávají dva lidé – jeden starší muž a jedna mladá žena.

A tam si lehneme.

Starší muž přichází do lesa proto, aby zde spáchal sebevraždu. Jedna z jeho dcer zemřela a on se s tím ani po nějaké době není schopen srovnat. A právě na cestě ke konečnému řešení naráží na mladou ženu, která si tak v klidu sedí na kameni. Důvod toho, proč je v lese ona, je také celkem jednoduchý – i ona touží po smrti. A tak se v lese setkávají dvě ztracené duše. Skoro to vypadá na pěkné psycho.

Co mají společného?

Jenže snímek se dále vyvíjí trochu jinou cestou. Najednou už to není jen takový podivně lyrický film, najednou už je tu i děj, který nám říká, že to možná nebyl osud, kdo spojil dvě ztracené duše v lese, možná to nebyla náhoda. Možná to všechno byl záměr, který by měl vést k určitému účelu. A ten se následně jeví jako velmi krvavý. Ano, i když se film zpočátku jako horor netváří, nakonec jím je.

Jen si tak zaplavat.

Koprodukční snímek „A Floresta das Almas Perdidas“ ukazuje, že je možné natočit film, který má jednoznačně umělecké ambice, ale přitom se bude jednat o horor. Nebo alespoň thriller. Je to podáváno pozvolna, navíc v černobílém provedení, nesedne to každému, ale jako velmi specifická ukázka toho, jak také může horor vypadat, je film „A Floresta das Almas Perdidas“ zajímavou alternativou.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (vrazi, mysteriózní)


Přidat komentář