A Haunting at the Rectory (2015)

10%
Když máte manžela, s kterým je nuda, povyražení může vypadat různě.

A Haunting at the Rectory

Velká Británie, 2015, 88 minut

 

Režie: Andrew Jones

Scénář: Andrew Jones

Hrají:

Lee Bane (Frank)

Suzie Frances Garton (Marianne)

Tom Bonington (Lionel)

Sarah-Louise Tyler (Žena)

 

Zdržím se úplně odpadového hodnocení, i když vlastně přemítám proč. Snímek „A Haunting at the Rectory“ není hororem, který by dokázal v nějakém ohledu nadchnout, jedná se o horor, který je hodně laciný, a to nejen v tom, že má pouze čtyři herce. Ono i s pár herci je možné udělat dobrý film. Ale v tomhle případě chyběla i snaha natočit něco, co bude divácky alespoň trochu zajímavé.

 Copak slyší?

Snímek je historického charakteru, což pochopíte v podstatě jen z anotace. Odehrává se údajně v roce 1930, ale datování není nějak moc důležité, jedná se spíše o prvek, který má evokovat klasické duchařské historky, kterou by nakonec snímek „A Haunting at the Rectory“ měl být. Bohužel ani na chvíli se zde nedostaví něco, co by se mohlo byť jen okrajově označit za strach.

 Manželka se nudí.

Divák se bude jednoduše u snímku „A Haunting at the Rectory“ nudit. V hlavní roli máme reverenda a jeho ženu. Reverend je sám o sobě nudný patron, který už nemá ani na svou ženu chuť. Ta se snaží, ale reverend je zahloubaný v myšlenkách. Že by to bylo způsobeno novým domem? Nakonec se objeví rozptýlení, které reverendovu ženu trochu vzpruží a ona si zase jednou užije.

 Ale on je fakt nudný patron.

Snímek „A Haunting at the Rectory“ je vlastně o nefunkčním manželství, které je ale podáno bez toho, abyste měli jakoukoli šanci se s postavami sblížit. Nakonec vám tohle drama přijde hodně tuctové. Do toho pak ještě vstupuje paranormální aktivita, která se jeví zbytečná. Jako kdyby chtěl někdo ozvláštnit obyčejné drama právě tím, že zde bude prvek podivna, jenž ale nevyděsí nikoho.

 I muž víry může mít strach.

Horor „A Haunting at the Rectory“ lze označit za horor jen v případě, pokud dáte žánru skutečně volnou definici. Není zde nic strašidelného, děsivého, ale ani hnusného, není zde atmosféra, která by vás dokázala dostat, není zde nic, co by stálo za pozornost, a ne, v tomhle případě nepomůže ani nahota, která je taková nějaká nijaká. „A Haunting at the Rectory“ je šlápnutí vedle.

 

Hodnocení: 10 %

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář