A Perfect Vacation (2015)

30%
Dovolená může vypadat různě.

A Perfect Vacation

USA, 2015, 89 minut

 

Režie: Mark Atkins

Scénář: Mark Atkins, Natalie Burn, Scott Martin, Ryan Priest  Michael Thomas Slifkin

Hrají:

Jason London (Rich)

Edward Furlong (Berto)

Daryl Hannah (Mao)

Vinnie Jones (Sarge)

 

Od snímku „A Perfect Vacation“, který je někdy uváděn také jako „Awaken“, dostanete přesně to, co očekáváte, což bohužel v tomhle případě znamená, že nedostanete skoro nic. Je to akční – spíše než hororové – béčko, které chce hrát na docela dobré, ale hodně, hodně provařené téma, kdy se osoba probudí na neznámém místě, pořádně si nic nepamatuje a má přežít.

 Domlouvají se, kdo přežije?

Přesně to je případ nejen ženy, která se probudí na pláži, ale i dalších osob, které na ostrově najde. To je také důvod, proč se snímek jmenuje „Awaken“, protože všechny postavy, které se snaží na ostrově přežít, se zde prostě probudily, aniž by tušily, co je jejich úkolem nebo co je smyslem jejich přesunu na ostrov, kam se ani jeden z nich rozhodně nechystal. Určitě ne bez zásob a čehokoli.

 Někdo má výhodu zbraní.

Skupina na ostrově je celkem klasicky otravná a měla by mezi nimi začít bujet paranoia, což se nakonec i daří. Paranoia je trochu navýšena tím, že po nich někdo očividně jde. Nějací muži – a možná i ženy – kteří na sobě mají maskáče a masky a nemají zrovna dvakrát problém s tím, aby někoho zabili. Jenže ono i to zabíjení je celé nějaké takové prostě o ničem. Tohle čekáte, to vás nepřekvapí.

 Chvilka klidu.

Billie, která je onou přeživší, jež se probudí na pláži na začátku filmu, záhy zjistí, co je smyslem celého ostrova a proč zde jsou uvězněni relativně mladí a zdraví lidé. Na ostrově totiž funguje společnost, která chce pro své bohaté klienty získávat co nejlepší orgány, které potřebují na transplantaci pro sebe anebo pro své blízké. Tentokrát je to pro jednu malou holčičku. Vlastně tu jde o záslužné činy..,

 Vinnie Jones zblízka.

I když se ve filmu „A Perfect Vacation“ objeví herci jako Vinnie Jones, Michael Paré, Daryl Hannah, Edward Furlong nebo Robert Davi, což jsou přece jen jména známá, není to dobré ani jako béčko, kde většinou v poslední době hrají. Je to roztahané, bez emocí a v konečném důsledku ani nemáte komu fandit, i když by tohle měl být survival. Některá témata jsou moc provařená a pojatá moc alibisticky.

 

Hodnocení: 30 %

Hororové filmy (survival, vrazi)


Přidat komentář