Abraham Lincoln vs. Zombies (2012)

40%
Abraham Lincoln to svoje prezidentování neměl vůbec jednoduché. Nejen občanská válka, ale i bitky s příšerami mu komplikovali život.

Abraham Lincoln vs. Zombies

USA, 2012, 96 minut

 

Režie: Richard Schenkman

Scénář: Karl T. Hirsch, J. Lauren Proctor a Richard Schenkman

Hrají:

Bill Oberst Jr. (Abraham Lincoln)

Kent Igleheart (Thomas Lincoln)

Debra Crittenden (Mary Todd Lincoln)

Bernie Ask (Edwin Stanton)

 

Abraham Lincoln už byl lovcem upírů, to moc dobře víme, protože snímek „Abraham Lincoln: Lovec upírů“ nám o tom podal svědectví dokonce i v našich kinech. Jeden z nejznámějších prezidentů Spojených států amerických měl ale s monstry mnohem větší pletky, než by si jeden myslel, protože měl co dočinění i s nemrtvými, které bylo potřeba v době občanské války odklidit, aby mezi sebou mohli bojovat jen vojáci.

 Abraham se s tím nemazlí.

To, že se snímek „Abraham Lincoln vs. Zombies“ snaží parazitovat na filmu „Abraham Lincoln: Lovec upírů“, je asi celkem jasné, stejně jako nelze pochybovat o tom, že kvalita dnes recenzovaného nebude příliš vysoká. Na druhou stranu mám pocit, že kromě toho, že měl Bekmambetov k dispozici o hodně vyšší rozpočet, zas takové rozdíly tu nejsou a snímek „Abraham Lincoln vs. Zombies“ dokáže podobně zabavit. Tedy tak, že je místy docela dost otravný.

 Zombie jednotka války Severu s Jihem.

Abraham Lincoln se kromě jednotek Jihu musí postavit také nemrtvým, kteří se vracejí. Jak nám ukazuje úvod, již v mladém věku s nimi měl nějakou tu nepříjemnou a krvavou práci. Teď je potřeba se postarat, aby se jižanští zombie otroci (překvapivě nejsou černí) nešířili dál a nerozšiřovali svou nákazu. Sám prezident se s malou jednotkou musí postarat o to, aby byl příval nemrtvých zastaven. A není to úkol jednoduchý, i když pan prezident se umí skvěle ohánět se srpem.

 Teď bude kopat hrob???

Film „Abraham Lincoln vs. Zombies“ má malý rozpočet a je to na něm strašně znát. Je zde velmi malé množství akčních scén, a pokud už na ně dojde, tak jsou zabity digitálními efekty, které by pravda mohly vypadat ještě hůř, ale ani takhle nejsou moc skvělé. Co je horší, to jsou celkem dlouhá hluchá místa, která se prolínají celým filmem a bez kterých by se děj obešel. Alespoň by se snímek zkrátil na únosnou míru. Jenže 90 minut je prostě standard, tak se musí dodržet za každou cenu. Na druhou stranu ale musím vyzvednout poslední scénu, pointu, která mi přišla nesmírně vtipná. Alternativní historie má pořád potenciál, aby byla zábavná. Tady se to prostě povedlo.

 Hlavy odlétávají pěkně.

„Abraham Lincoln vs. Zombies“ není průser, protože je to přesně to, co od toho čekáte. Nablbý příběh o tom, jak se Abraham Lincoln musel vypořádat se zombie problémem. Jasně, že je to stupidně patetické, hloupě emotivní a celkově nepříliš výrazné, ale je to přesně to béčko, které název slibuje. Celkem snadno se to dá užít jako dražší kolega „Abraham Lincoln: Lovec upírů“.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (zombie, komedie)


Přidat komentář