Acolytes (2008)

25%
Chtěli jen někoho zabít, ale už ne přijmout následky.

Acolytes

Acolytes

Austrálie, 2008, 91 minut

 

Režie: Jon Hewitt

Scénář: Shane Krause, Shayne Armstrong, Jon Hewitt a James M. Vernon

Hrají:

Joel Edgerton (Ian Wright)

Michael Dorman (Gary Parker)

Sebastian Gregory (Mark)

Hanna Mangan Lawrence (Chasely)

 

Takhle to dopadne, když je nápad docela povedený, ale tvůrci ho pojmou tak nějak alibisticky, bez skutečně pořádné snahy natočit něco, co má hlavu a patu a co má pořádnou atmosféru. Přesně v takové situaci se ocitl snímek „Acolytes“, který natočili v Austrálii a jednu z hlavních rolí obstaral Joel Edgerton, který už je dnes herecky přece jen trochu jinde a u zajímavějších projektů, třeba i vlastních.

 Mysleli si, že s ním vyjebou.

Trojice mladých teenagerů se dostane do zajímavé situace. Objeví místo, kde sériový vrah zanechává svoje oběti. Nahlásí to policii, nebo se o to alespoň trochu snaží, ale nakonec se rozhodnou pro jiné řešení. Co třeba místo toho využít tuhle svou znalost k tomu, aby se zbavili člověka, který jim v minulosti hodně ublížil? Budou vraha vydírat, aby za ně zabíjel. Tohle by přece mohlo vyjít, ne? Ne, jasně, že ne, tohle už na první pohled smrdí pořádným průserem.

 Zahradník?

Průser to měl být primárně pro postavy, nikoli pro diváka, ale nakonec se ukázalo, že tvůrci prostě nestáli o to, aby natočili něco nového, něco, co na vás dopadne tíživou, psychologickou atmosférou. Šlo jim jen o to, aby natočili předvídatelnou báchorku o jednom vrahovi a dětech, které si ukously trochu moc velký krajíc. Ani jedna postava zde není zajímavá, uvěřitelná, ani jedna není tahounem.

 Tři děti chtěly moc.

Dokonce ani vrah vás moc nedostane, a to už je docela špatné. Ze začátku to ještě vypadá nadějně, rozjíždí se to docela dobře, jenže když konečně čekáte nějakou gradaci, uvědomíte si, že film „Acolytes“ spadnul do takových klišé, až to pěkně není. Film se vlastně stává takovým slasherem/torture pornem, ale ani v jednom případě to není skutečně zajímavé, jen to slouží tomu, aby byl ten konec drsný, skoro i hluboký. Nic z toho se ale nedostaví.

 On měl systém.

„Acolytes“ je film, u kterého mě hodně mrzí, že nebyl využit jeho potenciál. Tohle mohlo být hodně depresivní, tohle si mohlo na diváka sednout jako pořádná depka, kdy budete mít pocit, že se světem je všechno špatně. Jenže místo toho je to jen obyčejný teen horor, kde se mladí chovají jako hovada a vy jim ani nepřejete, aby vyvázli. Potenciál dobrý, ale nakonec v podstatě zbytečný film.

 

Hodnocení: 25 %

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář