Against the Night (2017)

20%
A zase jsem se jednou podíval na found footage...

Against the Night

USA, 2017, 85 minut

 

Režie: Brian Cavallaro

Scénář: Brian Cavallaro

Hrají:

Josh Cahn (Dan)

Leah Holleran (Michelle)

Hannah Kleeman (Rachel)

Erik Kochenberger (Nick)

 

Už jsem dlouho neviděl žádné found footage, a tak jsem si říkal, coby se mi asi tak mohlo stát, kdybych po delší době zase nějaké zkouknul? Mohlo by se stát jedině to, že bych si akorát potvrdil, že se jedná o žánr, který už skutečně tak vyčpěl a nemá nic co říct, že se zdá v podstatě až nepochopitelné, že by se našli filmaři, kteří budou neustále vstupovat do jedné a té samé vody.

To teda koukám.

Ale přesně to udělal i Brian Cavallaro, když se rozhodl, že natočí horor „Against the Night“, a to podle svého vlastního scénáře. Vzal si ruční kameru, nakonec i kameru klasickou, vzal si kameru s nočním snímáním a najmul si bandu mladých lidí, které se rozhodl vypustit do jedné staré budovy, která dříve fungovala jako vězení. A proč? Samozřejmě že proto, aby tu natočili snímek o lovení duchů.

Tam nejdeme.

Hororové found footage „Against the Night“ je přesně takové, jak budete očekávat. Je tu začátek, kde se nějak seznamujeme s postavami, což jsou do jednoho idioti, kteří vás budou štvát, a pak dojde k přesunu do zařízení, které má nějakou temnou minulost. I když důležité je především to, že je tam tma, aby nebylo skoro nic vidět, ač vám bude jasné, že to je jen proto, aby se s tím filmem tvůrci nemuseli moc srát.

Tma je tam dost.

A takový je prostě celý film, předvídatelný, nedostanete v něm nic navíc, co by mělo jakkoli naznačit, že tohle je sice found footage, ale má v sobě nějaký náboj. Jenže tohle je přesně něco, na co se Brian Cavallaro vykašlal a jel si prostě jen to, co viděl u ostatních žánrových filmů. A nic navíc. O to prostě nestál, stačilo mu mít herce a tmu a nějakou tu kameru, kterou si někde půjčil.

Aspoň hezké fotky se tam udělají.

Americký snímek „Against the Night“ není nic jiného, než jen prostě další found footage. Nepředstavuje zajímavé místo, prostě je to jen další opuštěná věznice, nepředstavuje zajímavé postavy, je to jen banda, která je určená k tomu, aby v opuštěném zařízení zahynula, i když ještě před tím vás musí vytočit. Nepříliš logické chování postav, snaha vyděsit upadá, celkově je to prostě žánrový alibismus.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (vrazi, found footage)


Přidat komentář