Agramon's Gate (2019)

40%
Jako by těch démonských hororů nebylo dost.

Agramon's Gate

USA, 2019, 110 minut

 

Režie: Harley Wallen

Scénář: Harley Wallen

Hrají: Laurene Landon, Yan Birch, Calhoun Koenig

 

Když se film jmenuje „Agramon's Gate“, tak nějak se dá tušit, o co asi půjde. Bude v tom zapletený nějaký démon nebo něco podobného, protože to jméno Agramon prostě zní jako něco zlého. A taky to trochu připomíná Agamottovo oko, jenž to bychom se dostali někam trochu jinam, protože tenhle drahokam je spojen hlavně s jednou komiksovou postavou a ta sem teď nepatří.

 První záběr nahlavu.

Byla jedna pařbička a na té pařbičce se objevili dva lidé s paranormálními schopnostmi. A od té doby, co ta pařbička skončila, někteří lidé jsou na tom dost špatně, protože umírají. A to se jim nelíbí. Tedy nelíbí se to hlavně těm, kdo jsou ještě stále naživu a mohli by se mezi mrtvé přidat. Takže je potřeba zjistit, jak se to vlastně s tím umíráním a má a jak je možné, že je to celé takové divné.

 Druhý záběr na hlavu.

Jasně, že to není jen tak nějaká obyčejná vyvražďovačka, tady jde o něco mnohem většího... Teda, ne většího, ale spíš o něco více nadpřirozeného. Jasně, do hry se nám dostává démon Agramon a je potřeba zjistit, jak takového týpka zastavit, protože čím déle budou otálet, tím to bude komplikovanější. Naštěstí jsou všichni zúčastnění osoby na slovo vzaté... I když ne, to vlastně není pravda.

 Třetí záběr na hlavu.

Snímek „Agramon's Gate“ postrádá mnoho kvalit, ale musí se mu nechat, že se alespoň snaží. Jsou zde scény, které se opravdu tváří jako hororové a mohly by i fungovat, kdyby se dařilo vytvářet nějakou atmosféru a ne se zbytečně snažit jen o to, aby byl snímek spíše ujetý, lehce úsměvný, než opravdu hororový. Jsou tu ale místy dobré nápady, hlavně vizuální, škoda, že na gore se tvůrci vykašlali.

 Čtvrtý záběr na hlavu.

Americký snímek „Agramon's Gate“ je takovou snesitelnou ukázkou současné hororové tvorby, která se řadí spíše do podprůměru. Ale v tomhle případě to není až tak tragické, aby se musel divák ošívat, možná si i nějaké scény trochu užije, i když je pravda, že ke konci už snímek spíš připomíná nějakou pubertální urban fantasy spíš než něco, co mělo ambice být hororem.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář