Alice D (2014)

20%
Proč byl snímek "Alice D" natočen? Asi aby měl Kane Hodder práci.

Alice D

USA, 2014, 85 minut

 

Režie: Jessice Sonneborn

Scénář: Jessice Sonneborn

Hrají:

Kane Hodder (Sr. Davenport)

Juan Riedinger (Joe Davenport)

Al Snow (Henchman)

Megan Hensley (Jenny)

 

Jsme na konci 19. století a sledujeme, jak jsou ženy v jednom vykřičeném domě týrány. Není s nimi zacházeno moc pěkně, což v podstatě znamená, že si sem majitelé přijdou s nějakými chlapy a nechají tyhle chlapy, aby si na ženských ukájeli svoje základní potřeby. Akorát s tím, že tihle chlapi se chtějí cítit jaké nadsamci, a tak nechají holky přivázat a užívají si jejich znásilňování.

 Kane Hodder.

Podle všeho jim to procházelo celkem bez problémů, až do chvíle, kdy se jim jednu z holek podařilo zabít. Té se to moc nelíbilo a řekla si, že po smrti zde zůstane jako duch, který bude podobně chtivé chlapíky přivádět k šílenství. Vykřičený dům se zavřel, stavba v podstatě ani trochu nezchátrala, no a my už jsme ve 21. století a sledujeme nové mladé majitele, kteří se rozhodnou, že zde stráví nějaký čas.

 Tuhle ve vaně nechcete.

Snímek se v tuhle chvíli mění v podstatě na kukátko, kdy sledujeme páry, jak si to chtějí rozdat, jak se mezi sebou baví. V tomhle směru jsme opravdu jen voyeuři, ale s tím nedostatkem, že nesledujeme nic zajímavého. Jsme v jednom domě, kde se dějí trochu divné věci, které jsou dány minulostí, a to jen proto, aby to vypadalo, že má snímek nějakou hloubku a že je strašení dáno zlem, které se zde stalo.

 Ne, opravdu ne.

Ten pocit voyeurismu je silný i proto, že zde v několika scénách sledujeme sex osob, případně jejich vysvlečení, jenže ani to není podáno nějak nově, nějak překvapivě, nějak zajímavě. Všechno je docela mainstreamové, což znamená jen to, že zde nic šokujícího není vidět. Když takový snímek jede jen v zajetých kolejích, je prostě jasné, že z toho nemůže vyskočit nic světoborného. A také z toho nic světoborného nevyskakuje.

 Lidé umírají. Hlavně holky.

„Alice D“ je nudný horor, na kterém je asi nejzajímavější to, pod jakými jmény je možné ho najít. Kromě „Alice D“ je to také „The Haunting of Alice D“, což řekne všechno, anebo „Tainted“. Je to jedno, protože dostanete bezzubý horor, který nemá žádnou atmosféru, jen několik těch nepříjemných scén, které jste ale viděli už jinde a rozhodně lépe natočené. Kane Hodder to nezachrání.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (duchové, vrazi)


Přidat komentář