Aliens vs. Avatars (2011)

15%
Nejev vetřelci a avataři, ale rovnou ještě i robot.

Aliens vs. Avatars

USA, 2011, 80 minut

 

Režie: Lewis Schoenbrun

Scénář: Ted Chalmers, David S. Sterling, Keith Parker a Kenny White

Hrají:

Jason Lockhart (Tyler)

Kim Argetsinger (Jesse)

Cassie Fliegel (Ava)

Dylan Vox (Jake)

 

„Aliens vs. Avatars“ se podle všeho inspirují ve dvou snímcích, kdy jedním je „Vetřelec“ a tím druhým je „Avatar“. A jelikož jsou podobné crossovery docela oblíbené, řekli si tvůrci, že natočí srajdu, která se bude inspirovat skutečně jen názvem a v tom, že zde bude cosi neforemného z vesmíru, a pak ještě cosi, co je schopno přenést svoje vědomí do avataru a takovým způsobem zkoumat planetu.

 Avatarka.

Tohle je tak nějak uvedení těch nebezpečných a divných postav. Pak jsou zde ale ještě ty normální, lidské, které se rozhodnou, že budou kempovat v oblasti, kde se zrovna potlouká onen vetřelec a kam se také dostane avatarka, která musí být v koženém a mít trochu rozepnutý zip, aby bylo vidět, že má prsa. To hlavně proto, aby se film nějak ozvláštnil, protože jinak stojí opravdu za prd.

 Vetřelec.

Už jen to úvodní kempování, které je prostě tak tradiční, profláklé, nudné a ohrané, to je je berlička, nic jiného. Tohle už vás dovede otrávit hned na začátku. Kdyby se do toho přidalo něco, že chtějí třeba udělat nějakou trasu, která je pro túry náročná, nebo prostě něco, ale ne, oni sem jedou jenom proto, aby si vrzli. To je strašná nuda, protože je to všude. Nemluvě o tom, že si vlastně ani pořádně nevrznou.

 A ještě jednou vetřelec.

Smyslem filmu je pak samotná konfrontace, která je dost tragická a souboje vypadají, jako když se perou děcka na hřišti. Tedy děcka, která se té rvačky sama bojí. A to ani nezmiňuji, že krev je zde řešena příšernými CGI triky, jimiž se jen zabíjí ten poslední důvod, proč vlastně snímek sledovat. Na triky už se opravdu koukat nedá. Pak už zbývá jen poslední překvapení, které vás ale asi taky moc nevytrhne.

 I na robota dojde.

„Aliens vs. Avatars“ je prostě špatný film, což dává trochu najevo už názvem. Tohle nemůže být dobrý biják, pokud na to nejsou peníze, protože masky a triky nikdy nebudou vypadat dobře, ale právě kvůli nim přece chcete film sledovat. A když už téměř chybí nahotinky, respektive vše je vystříleno na začátku, stává se z toho opravdu hodně špatná nuda, kterou si raději odpusťte.

 

Hodnocení: 15 %

Hororové filmy (béčka, mimozemšťani)


Přidat komentář