All Through the House (2015)

50%
Santa nosí různé dárečky.

All Through the House

USA, 2015, 88 minut

 

Režie: Todd Nunes

Scénář: Todd Nunes

Hrají:

Ashley Mary Nunes (Rachel Kimmel)

Jessica Cameron (Sheila)

Melynda Kiring (Mrs. Garrett)

Natalie Montera (Gia)

 

Vánoce jsou takovým hezkým obdobím, které si spojujeme s radostí, klidem, spokojeností a samozřejmě také s dárky. Vánoce jsou doba, kdy je rodina zase spolu, doba, kdy nechcete nic řešit, ale chcete se těšit z toho, že se máte rádi a venku je bílo. Nebo alespoň bahno. Jasně, tohle je dokonalé prostředí pro horory, kdy ta krásná idylka je narušena nějakým pořádným násilím.

 Santa přišel.

Snímek „All Through the House“ tohle vzal velmi doslovně a představil nám opravdu krvavé Vánoce, kdy hned úvodní scéna je docela drsná a jsou zde záběry, které vás ujistí, že tohle opravdu bude krvavá podívaná a bude to masakr. A v hlavní roli zabiják? Samozřejmě nikdo menší než samotný Santa Claus. Nebo tedy alespoň týpek, který na sobě oblek Santa Clause má. A v ruce zahradní nůžky.

 Co to je za dáreček?

My ale sledujeme Rachel (Ashley Mary Nunes), která se vrací do svého rodného města na Vánoce, aby zde vyřešila i nějaké ty problémy, které se s ní z minulosti vlečou. Kromě toho, že je zde jeden neuzavřený vztah s mužem, je zde také Jaime, dívka, která bývala stejně stará jako ona, ale která trpěla nevyléčitelnou nemocí a nikdy nemohla ven. Do toho začínají vraždy, které vynikají brutalitou na pánském přirození. Jak se ale ukáže, má to hlubší smysl.

 Santa naděluje.

Když už dojde na krvavé triky, tak je to místy ještě takové trochu neohrabané, ale snímku se nemůže nechat, že se snaží a v tomhle ohledu se snaží docela dobře. Hned ta první scéna vás o tom přesvědčí a další scény vás ujistí v tom, že tohle není na nezávislý film vůbec špatné a že se tvůrci snažili alespoň o to, aby snímek fungoval. A to se podařilo, protože třeba herecky to zase tak slavné není.

 Pořádný zásek.

„All Through the House“ není nijaké velké umění, vlastně to není ani dvakrát děsivé, ale pokud si potrpíte na dobré masky, tak rozhodně dostanete to, co očekáváte. Snímek je místy hodně drsný, snad i trochu vtipný, ale rozhodně jsou zde gore nápady, které se vám dovedou zarýt do paměti. V tomhle ohledu je „All Through the House“ docela nápaditý a myslím, že si minimálně průměr zaslouží.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (slasher, vrazi)


Přidat komentář