Stranger Things: 2. sezóna

80%
Druhá sezóna už nebyla taková pecka, ale pořád nadprůměrná.

Stranger Things: 2. sezóna

9 dílů, 2017

 

Tvůrce: Matt Duffer a Ross Duffer

Hlavní postavy:

Winona Ryder (Joyce Byers)

David Harbour (Jim Hopper)

Finn Wolfhard (Mike Wheeler)

Millie Bobby Brown (Eleven)

 

Samozřejmě, že jsem po první sezóně musel hned zhlédnout i sezónu druhou. „Stranger Things“ je ten seriál, do kterého se chcete vrátit. Navíc první sezóna přece jen zůstala lehce otevřená a slibovala pokračování, kde jasně mělo jít o to, co je s Willem, jaké následky si vlastně odnesl. Jeho linie je velmi dobrá a je to ten hlavní hororový prvek, který táhne druhou sezónu dál.

 I plakát ke druhé sezóně je skvělý.

Bohužel druhá sezóna už není tak skvělá, jako ta první. Jako kdyby se z ní místy něco vytratilo. Jasně, i v první se místy hrálo na humor, ale tady je toho odlehčení najednou moc. Dustin a jeho domácí mazlíček už je skutečně téma, které je dnes trochu vyčpělé a moc se mi do celé dějové linky nehodilo. Jako kdyby se natahovala stopáž. A ani pro to finále to nebylo tak důležité. Dalo by se to udělat i bez toho.

 Prostě parádní retro!

Na druhé sezóně je vidět, že ji točilo více lidí, není to až tak hororové. Popravdě je to místy skutečně skoro až fantasy, nebo městské fantasy. Sedmý díl se pak jeví jako nejslabší a nejzbytečnější díl nejen sezóny, ale celého seriálu. Jako kdyby tvůrci chtěli dění trochu nafouknout, ale dali tomu moc prostoru. Zkrouhnutí o jeden díl na původních osm jako v první sezóně, by seriálu prospělo.

 Dýně na letošní Halloween asi nebudou.

Zároveň jsem měl z druhé sezóny pocit, že už to není tak skvělé po stránce hudební. Jako kdyby se elektronický motiv vytratil a vracel se jen málo, ojediněle, což mi přijde jako škoda, protože právě on vytváří velkou část atmosféry spolu se skvělou vizuální stránkou. Děj má místy hluchá místa, což je škoda. Je tady vidět, že poslední díl měli tvůrci skvěle vymyšlený, ale cesta k němu nebyla až tak nadupaná.

 Přichází něco velkého.

Přece jen mi druhá sezóna seriálu „Stranger Things“ přišla trochu slabší než sezóna první, ale musím uznat, že je to pořád hodně dobré a poslední díl jsem si vyloženě užíval. Ten retro nádech lehounce zeslábnul, což mi přišlo na škodu, ale sem tam stále dobře vykoukl. Některé dějové odbočky se zdály skoro zbytečné, ale postavy jste si stejně oblíbili a zajímalo vás, jak to s nimi bude dál.

 

Hodnocení: 80 %

Hororové filmy (příšery, děti, mysteriózní)


Přidat komentář