Almost Mercy (2015)

50%
Když vás šikanují, je vždycky cesta, jak jim to vrátit.

Almost Mercy

USA, 2015, 85 minut

 

Režie: Tom DeNucci

Scénář: Tom DeNucci a B. Dolan

Hrají:

Bill Moseley (Pastor Johnson)

Allie Marshall (Erica)

Kane Hodder (Elwood)

Ashley Couture (Julie)

 

Na škole se vždycky najde někdo, kdo nějakým způsobem vyniká, stejně jako se zde najde někdo, kdo nevyniká vůbec, anebo pokud je vidět, tak je to pro něj spíše negativním způsobem, kdy je vyčleněn ze společnosti ostatních spolužáků. A přesně tohle je případ dvou mladých lidí. Jackson a Emily na to však nejsou sami, mají jeden druhého, a to už od doby, kdy byli malí.

 Prostě pohodička před masakrem.

Jackson a Emily vynikají spíše tím negativním způsobem – už jejich seznámení nad mrtvým ptákem nebylo zrovna z těch, která vytvářejí silná přátelství plná lásky a porozumění k ostatním živým tvorům. Teď už jsou ale na střední a život je trochu jiný. Je hnusnější a drsnější, protože oni dva prostě nezapadají. A když nezapadáte, dají vám to pořádně sežrat. O šikaně se nemluví, ale je tak nějak běžná.

 Rádoby služebník boží.

Jackson a Emily si určitě užili svojí porci nepříjemného zacházení, což ale samo o sobě není ve filmu nějak zásadně prezentováno. Jasně, něco málo tu je, ale nevím, jestli to nějak opodstatňuje to, co se dvojice chystá udělat. Chce se totiž pomstít všem, kdo se na nich byť jen trochu vozili. Oni jsou docela sociopati a psychopati, a tak se dá počítat s tím, že přijdou s něčím velkým.

 Už za mlada byli nerozluční.

Celý film je vlastně příprava na finále, které už musí provést Emily sama, neboť Jackson se až do konce nedostane. I když máte v jedné z rolí Kana Hoddera, jeho role je trochu netradiční, takže nečekejte slasher. I když ona to není tak úplně pravda, protože k zabíjení nakonec dojde, jen to není takové klasické s drsným vrahem s maskou. „Almost Mercy“ je prostě revenge film o jedné šílené holce.

 Kane Hodder jako... trenér!

„Almost Mercy“ ukazuje, kam až to může zajít, když jsou někteří lidé moc vyčleněni, nebo jsou moc jiní. Bohužel film trochu selhává v těch motivacích a nemůže moc fungovat jako sociální kritika. Jako masakr je to ale v závěru hodně povedené a schytá to v podstatě každý, ať už zaslouženě, nebo ne. Není to nějak extra gory, ale krve se zde najde přece jen dost. Na ten průměr si to vyšlápne.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (mučení, vrazi)


Přidat komentář