Alpha Girls (2013)

20%
Na kolejích to může být zajímavý život, anebo také pořádné peklo, jako v podání "Alpha Girls".

Alpha Girls

USA, 2013, 90 minut

 

Režie: Tony Trov a Johnny Zito

Scénář: Tony Trov a Johnny Zito

Hrají:

Nikki Bell (Veronica)

Nicole Cinaglia (Juliette)

Christine Fisler (Kněžka)

Victor Gennaro (JD)

 

Když se snímek může pyšnit celkem profesionálním vizuálem, ještě to neznamená, že to bude pecka, ale je to minimálně část cesty k tomu, aby to bylo minimálně koukatelné. Tohle přesně se stalo snímku „Alpha Girls“, který je nejen na první pohled vizuálně zajímavý, profesionální, ale v konečném důsledku se jedná jen o dobře zabalenou... no, budu slušný. Jedná se o dobře zabalený špatný film.

Začíná to rituálem?

„Alpha Girls“ odkazuje na vysokoškolské rozdělení studentů na kolejích, kdy tito jsou umisťováni do jednotlivých kolejí/domů, které jsou označeny podle řeckých písmen. Hned úvodní scéna celého snímku dá tušit, že všechno, co se na kolejích údajně děje, je pravda. Mám teď na mysli různé sekty, které se tam vyvářejí. Stačí jen vzpomenout na jeden z dílů „Buffy“.

Že by nezřízené orgie?

Na začátku hororu „Alpha Girls“ jsme tedy svědky toho, jak je jakási dívka obětována jinými. Jedná se o obětování poměrně krvavé, což má za následek, že si o filmu začnete myslet trochu víc. Bohužel, nejedná se o nic tak nového. Přece jen, sekty, které vzývají satana nebo někoho podobného a jsou ve spojení s vysokoškolskými spolky, jsou do jisté míry klišé. A to, že se utlačované chtějí postavit tyrankám, to také není zrovna myšlenka, která by oplývala velkou originalitou.

A ještě jeden záběr z rituálu.

Výkony hereček v hlavních rolích nejsou nijak úžasné, ale filmu to stačí. Holky se prostě vzepřou tomu, co se od nich čeká, a najednou se přistihnou, že chtějí víc a že to dostat mohou. A tak začíná jejich tažení za tím, co chtějí, tažení, kterému se některé oddají více než jiné. Zaplétají se s policií, neví, jak daleko zajít, celé je to takové podivné. Logika tady nemá moc smysl, prostě se jede směrem, který se očekává. Víc z toho nedostanete, protože to podle všeho není potřeba. Zvraty jsou nesmyslné, protože scénáristé prostě potřebovali se snímkem trochu pohnout, potřebovali oživení. To se nezadařilo.

No co, zrovna jí růžová sluší.

Ke konci už se film zvrhne v podivnou slátaninu, která se snažila z toho ničeho, co nám bylo celou dobu prezentováno, vyvařit alespoň slabý vývar. Bohužel i ty efekty se mění na špatné a příběh sám o sobě naprosto ztrácí smysl. Nedívejte se na to, protože to prostě nemá cenu. „Alpha Girls“ vám nic nedají. Ponaučení z tohoto filmu je v tom, že byste si měli dát pozor na dámské kalhotky, protože je docela snadné se na nich oběsit. Kvalitní materiál je kvalitní materiál.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (vrazi, satan)


Přidat komentář