Chambers (2019)

60%
Aneb jak se z jedné operace srdce dá natočit celkem hororový seriál.

Chambers

10 dílů, 2019

 

Tvůrce: Leah Rachel

Hrají: Sivan Alyra Rose, Marcus LaVoi, Nicholas Galitzine

 

Desetidílná série „Chambers“ nebo česky „Komory“, chcete-li, si rozhodně zaslouží pozornost, i když sama sebe nakonec trochu sráží. Jedná se ale o zajímavou ukázku hororového seriálu z produkce Netflixu, kdy v tomhle případě se horor plíží postupně a není vůbec jisté, odkud na diváka vlastně nakonec vyskočí. A může to být až překvapivé, odkud vykoukne.

Je zmatená.

Hlavní postavou série „Chambers“ je Sasha (Sivan Alyra Rose), dívka s indiánskými kořeny, která vyrůstá u svého strýce Franka (Marcus LaVoi). Nežijí si zrovna na nějak moc vysoké noze, ale jejich vztah jim funguje a mají se relativně dobře, i když jejich životy nejsou vyloženě jednoduché. Jenže pak má Sasha infarkt, což v jejím poměrně nízkém věku rozhodně standardní není.

Ta nebude v pohodě.

Sasha musí na transplantaci srdce a tak Frank souhlasí s první možností, která se jim naskytne. Tou první možností je Becky Lefevre (Lilliya Scarlett Reid), která zemřela a její orgány je možné darovat. Becky byla dcerou Nancy (Uma Thurman) a Bena (Tony Goldwyn) a sestrou Elliotta (Nicholas Galitzine), kteří se musí se ztrátou dcery vyrovnat. Stejně jako s tím, že její srdce teď nosí jiná dívka.

Chtějí jí pomoct.

I když se zdá, že z hlediska lékařského je vše v pořádku, tělo si na srdce velmi dobře zvyklo, Sasha trpí novými problémy. Jako kdyby se začala nějakým podivným způsobem narušovat její psychika. Chová se jinak, začíná používat druhou ruku, ale začíná mít i halucinace. I když ji rodina Lefebre přijala za svou, to, co o rodině postupně zjišťuje, není až ta milé, jak by chtěla.

Ale ona se cítí rozpolcená.

Minisérie „Chambers“ hraje hlavně na t, že je zde postupné odkrývání toho, co se Becky stalo, kým vlastně byla, a co st ojí za tím, že se Sasha necítí zrovna ve své kůži. Jakmile dojde na finále a odhalení, řeknete si, že je to až moc přeplácané, ale do té doby se daří – především – vykreslit zajímavé charaktery, kdy nikdo není bez viny, nikdo není dokonalý. A v tomhle směru seriál funguje.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (seriály, mysteriózní)


Přidat komentář