Always Watching: A Marble Hornets Story (2015)

20%
Slender Man je fenomén, který ale nemá moc dobré filmové zpracování. Alespoň ne v tomto případě.

Always Watching: A Marble Hornets Story

USA, 2015, 92 minut

 

Režie: James Moran

Scénář: Ian Shorr podle webové série od Josepha DeLagea a Troye Wagnera

Hrají:

Alexandra Breckenridge (Sara)

Chris Marquette (Milo Burns)

Jake McDorman (Charlie MacNeel)

Doug Jones (Operator)

 

Slender Man je sám o sobě docela zajímavý fenomén. Takový současný moderní mýtus, městská legenda, který byl vytvořen uměle, ale má v sobě velký potenciál, a to především díky možnostem internetu. Je jasné, že se takového potenciálu budou chtít chopit filmoví autoři, kteří dělají horor, protože s takovou postavou se dá natočit hororů... Hlavně proto, že se nečeká triková náročnost.

 Rád si promítá na sebe.

Jenže to, že tvůrci neočekávají trikovou náročnost, může vést také k tomu, že si téma Slender Mana vezmou proto, že nemají finanční prostředky na to, aby natočili něco většího. A přesně to je dle mého i případ snímku „Always Watching: A Marble Hornets Story“, který v sobě prostě nic většího nemá, což je dáno i tím, že snímek šel cestou found footage/mockumentary. Prostě cestou levnou.

 Kdopak to přišel?

Netvrdím, že levná cesta je vyloženě špatná, ale v případě snímku „Always Watching: A Marble Hornets Story“ to platí. Jednoduše se přiznám, že nemám rád snímky, které jedou ve stylu „klasiky“ „Záhada Blair Witch“. Přijdou mi už prázdné a nemají mi moc co nabídnout. Snímek „Always Watching: A Marble Hornets Story“ má jediné Slender Mana. A skutečně to je jediný důvod pro to, proč film sledovat.

 Nezdá se trochu divný?

Tým novinářů/filmařů, nebo spíš prostě jen amatérů, chce zjistit, co se to skrývá na videokazetách, které náhodou najdou. Vypadá to, že rodina, která je na nich zachycena, se stala obětí nějakého vtipu. Někdo je pronásledoval. Někdo bez obličeje. Nebo že by to nebyl jen špatný vtip? Že by ten, kdo je pronásledoval, byl něco víc, než by se na první pohled zdálo?

 Slender Man je všude.

Film „Always Watching: A Marble Hornets Story“ nemůže být z těch, které se mi budou líbit. Není zde dostatek napětí a jediné dobré jsou scény, kde se objevuje Slender Man. Podle mě má ale tahle postava mnohem větší potenciál, než jaký je zde prezentovaný, a zasloužila by si mnohem lepší film, než jí byl tímhle dílem dán. Třeba se ještě něčeho lepšího někdy v budoucnu dočkám.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (příšery, found footage)


Přidat komentář