Amber Alert (2012)

5%
Radši nikomu nepomáhat... A na tohle se nekoukat.

Amber Alert

USA, 2012, 80 minut

 

Režie: Kerry Bellessa

Scénář: Kerry Bellessa a Joshua Oram

Hrají:

Summer Bellessa (Samantha Green)

Chris Hill (Nathan Riley)

Jasen Wade (Michael Muller)

Caleb Thompson (Caleb Green)

 

Jéé, found footage! To už jsem nějakou dobu neviděl. No dobře, zase tak dlouho to není, protože ono jich je venku pořád strašně moc, ale měl jsem teď od found footage několikatýdenní pauzu, takže jsem byl možná i trochu zvědavý, jak dopadne další snímek, u kterého se tvůrci rozhodli, že levná cesta, je ta správná cesta, protože oni mají rozhodně co říct a divákům co nabídnout.

 Radši nezastavovat.

Jasně, že si dělám srandu, protože tvůrci snímku „Amber Alert“ rozhodně neměli tolik co říct. Co je to Amber Alert nebo také AMBER Alert, jak je někdy uváděno? Jedná se o systém, který vznikl v Americe a který by měl zajistit maximální možnou informovanost o tom, že by se v dané oblasti mohlo nacházet dítě, které bylo uneseno. V podstatě jde o systém, kdy každý může pomoct s nalezením uneseného dítěte.

 Většinu doby jsme v autě.

Právě do takové situace se dostane trojice, která jede někam. Ono je zde i nějaké vysvětlení, kam jedou, ale proč se tím zatěžovat, když je to naprosto nepodstatné? Smyslem je jenom to, aby se trojice – jeden je jen kameraman – dostala do auta a asi půl hodinu se vykecávala naprosto o ničem. Tohle máte sledovat a pak ještě zůstat napjatí? To prostě nejde. Trojice je natolik nezajímavá, že vás snadno odradí.

 Sem tam se z auta dostaneme.

Ale dobře, pak skutečně dojde ke zvratu, kdy uvidí auto, které bylo pravděpodobně zmiňováno právě systémem Amber Alert. V autě je muž a dívka. Je možné, že ji skutečně unesl? Co má trojice udělat? Jako správní uvědomělí občané se rozhodnou automobil stíhat, ale tak nějak neví, co si počnout a dostávají se více a více do srabu, který musí skončit tragicky. Jinak by to prostě ani nešlo.

 A pak se tam zase vrátíme.

Scénář snímku „Amber Alert“ je nesmírná křeč, kdy tvůrci prostě neměli, čím by hodinu a čtvrt zaplnili, přesto se o to pokusili a přidali hodně keců, které jsou prázdné a zbytečné. Pak následuje děj, který nesmyslně šustí papírem a jeho smyslem je jedině to, že musí dojít na temné scény a rádoby drsný závěr, který se bude tvářit jako strašně nečekaný. Je očekávaný až moc. Raději ani nekoukat.

 

Hodnocení: 5 %

Hororové filmy (vrazi, found footage)


Přidat komentář