American Conjuring (2016)

15%
Parazit na filmu s podobným názvem? Ano, vlastně ano.

American Conjuring

Kanada, 2016, 86 minut

 

Režie: Dan Walton a Dan Zachary

Scénář: Dan Walton a Ken King

Hrají:

Chloe Bear (Chloe)

Lynn Csontos (Carol)

Natasha Davidson (Hester Corbett)

Eliza Faria (Alyssa)

 

Snímek se původně jmenoval „Bind“, ale nakonec se distributoři rozhodli, že půjde ven jako „American Conjuring“. Co to o filmu vypovídá? Nejspíš to, že je to taková ptákovina, že pokud to nebude mít název, který marketingově přitáhne určitou skupinu diváků, nebude na to nikdo koukat. Ano, tady se počítá s tím, že cílovou skupinou jsou milovníci snímku „The Conjuring“, česky „V zajetí démonů“.

 Hlavně něco ošklivého.

Začátek filmu „American Conjuring“ přitom není špatný. Ano, je to na první pohled trochu levnější, herecké výkony nejsou nijak skvělé, ale je zde velmi povedená scéna z dětské oslavy, kdy už na první pohled sice tušíte, že se něco ošklivě posere. Ono se také posere a snímek není nutně explicitní, ale výsledek běsnění je zde zachycen celkem dobře. Východisko bychom měli.

 Co se stalo staré paní?

Již ze začátku – a samozřejmě i ze samotného názvu – vytušíme – že tady půjde o duchy. Nepěkný duch se ukáže v první scéně, následně čekáme na to, kdy se opět objeví, protože do domu, kde došlo k úvodnímu masakru, se stěhuje nová rodina. Ano, od této chvíle už to začíná být trochu nudné a neděje se zde nic, co by vás mělo překvapit. A také vás nic moc nepřekvapí.

 Divák strach mít nebude.

Lidé se zde bojí, neví, co se děje. Slyší hlasy, které by neměli slyšet, hází to na děti, které nejspíš trochu zlobí a pak lžou. Jenže události začínají gradovat a objevuje se přízrak, který zrovna není moc hezký – jedno malé plus pro tenhle film. Pak už je jen otázka, jak to vlastně dopadne, jestli se rodině podaří uniknout dřív, než někdo zemře. Nejsem si ale jistý, že tohle bude diváka skutečně zajímat.

 I když tohle trochu děsivé je.

„American Conjuring“ je další rychlokvaška v rámci hororového žánru, kdy na začátku možná měli tvůrci trochu originální scénář, ale nakonec film předělali tak, aby to trochu více sedělo do současného trendu, kdy kvalitní duchařiny letí. Jenže tvůrci snímku „American Conjuring“ trochu pozapomněli na tu kvalitu, která se do filmu jednoduše nedostala a chybí v celém jeho průběhu.

 

Hodnocení: 15 %

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář