American Exorcism (2017)

50%
Tenhle americký exorcismus se mi docela zamlouval.

American Exorcism

USA, 2017, 92 minut

 

Režie: Tripp Weathers

Scénář: Tripp Weathers

Hrají:

Michael Filipowich (Damon)

Kate Tumanova (Caroline)

William McKinney (Padre)

Jessica Morris (Janelle)

 

Možná by se mohlo zdát, alespoň vzhledem k ostatním hodnocením, která jsou na internetu dostupná, že snímek „American Exorcism“ celkem nadhodnocuji, ale já si nemohu pomoct, pro mě alespoň na ten průměr dosáhne. Jasně, že v oblasti vymítačských filmů nepřináší nic moc nového, ale celkové pojetí a zpracování filmu se mi zamlouvalo natolik, aby mě neurazilo a abych se celkem bavil.

Sexy pohození hlavou.

„American Exorcism“ je celkem klasický vymítačský film v tom smyslu, že zde jde o vymítání, ale které má jeden základní prvek, který ho trochu odlišuje. „American Exorcism“ není takový ten klasický zastaralý horor s knězem, ale snaží se exorcistu prezentovat moderně, trochu undergroundově, což se mi docela líbilo a film mě pro to zaujal a nevadilo mi levnější pojetí.

Trikově to není zlé.

Základní dějová linka je taková celkem normální, není na ní nic objevného, ale stačí to k tomu, aby se vytvořily nějaké základní dramatické scény. Damon (Michael Filipowich) je exorcista, který jednou prováděl exorcismus, jenž rozhodně nedopadl dobře. Navíc na osobě blízké. To vedlo k tomu, že se rozhodl na dalších deset let jakékoli kontakty s démony přerušit.

Vlastně mi to přišlo nápadité.

Jak se říká, člověk míní... a démoni mění. Jeho dcera, která se mu po špatném exorcismu odcizila, se ocitne v situaci, kdy by jí mohl pomoct jedině exorcista. Jak jinak, že? A tak je na Damonovi, aby se postavil další hrozbě. A on to samozřejmě udělá. Díky civilním výkonům herců je film velmi uvěřitelný a mně přišel prostě tak nějak blízký, jako kdyby exorcista mohl chodit mezi námi.

O hrůzné výrazy není nouze.

„American Exorcism“ rozhodně není snímek, který vás uchvátí, nejspíš vás na první pohled ani nezaujme, ale mně se prostě stalo, že mě bavil. Bavily mě jednoduché, ale nikoli špatné digitální triky, které dobře barevně dokreslovaly atmosféru, bavilo mě pojetí postava a bavil mě hlavní hrdina, který mi oproti klasickým vymítačům přišel jiný, lidský, rebelský. Ten průměr dám filmu rád.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (satan)


Přidat komentář