American Horror Story: Hotel

80%
Jestli někdy pojedete na dovolenou do Los Angeles, vyhněte se Cortezu obloukem

American Horror Story: Hotel

12 dílů, 2015-2016

 

Tvůrce: Brad Falchuk a Ryan Murphy

Hlavní postavy:

Kathy Bates (Iris)

Sarah Poulson (Hypodermic Sally)

Evan Peters (James Patrick March)

Wes Bentley (John Lowe)

Denis O’Hare (Liz Taylor)

Lady Gaga (The Countess)

 

 

Do Los Angeles se sjíždějí lidé z celého světa za zábavou. Chtějí vidět město, Hollywood, pořádně si zařádit v nějakém baru. Nejlepší proto je najít si hotel, který je co nejblíže středu dění. Hotel Cortez je v dobré lokaci, ale občas se zdá, že jeho chodbami neprochází tolik žadatelů o pobyt, jak by mohlo. Ti, kteří sem ale zavítají, mnohdy zůstávají věčnost.

 

AHS

 

Detektiv Jone Lowe vyšetřuje sériové vraždy. Jeho pátrání ho dovede až do Cortezu. Potká tu pár zvláštních existencí a pomalu začne šílet. Když navíc začne v chodbách vídat svého několik let ztraceného syna, je jasné, že něco špatně. Ale může za to jeho hlava nebo Cortez?

„Hotel“ je už pátou sérií „American Horror Story“. Tenhle seriál začal slibně, prošel si svou pubertou s ne tak slavným „Coven“, a teď se dostal až k "Hotel". Jak si stojí "Hotel" v porovnání se svými staršími bratříčky? Velmi slibně. Hned první díl sice vyčerpá svou zásobu krvavých nechutností a zbytek seriálu se veze na klidné vlně (což neznamená, že se to brutálními vraždami nehemží!), ale co by mu mohlo chybět v nechutnostech, tak dohání postavami a příběhem.

 

AHS

 

Protože ač tahle série poprvé postrádá Jessicu Lange, stará sestava herců se vrací obohacená i o nové tváře. Záhodno je zmínit Wese Bentleyho, který si střihl roli Jona Lowa. Sice už měl svoje krátké vystoupení ve "Freak Show", ale v "Hotel" mohl jako jedna z hlavních postav ukázat svůj potenciál. A vážně mu to šílenství věříte, a když se dá náhodou na chvíli dokupy, jeho charisma si vás získá.

Novou tváří série je Lady Gaga. Kdo se excentrické zpěvačky obával, uklidním ho. Její obličej má sice asi jen tři základní výrazy, ale roli The Countess, která je nad všemi na výši, odehrála velmi dobře. Taky musím podotknout návrat Evana Peterse, který konečně nehraje žádného hloupého mladíčka, ale je z něj self-made-man s tvrdým americkým přízvukem.

 

AHS

 

No ale co ten příběh? Jako každé "American Horror Story", i "Hotel" sleduje několik dějových linek. Máme tu upíry, sériové vrahy, nešťastné osudy duchů, nešťastné osudy dosud žijících a tak dále. Každý příběh má dost prostoru, aby si diváky získal a donutil je s postavami soucítit a většina z nich je i dobře zakončena. Bohužel ukončení celé série se zdálo dost uspěchané a "Hotel" by si zasloužil o díl víc, aby dostal konec hodný zbytku dílů. Neznamená to, že je konec špatný, ale jestli očekáváte něco ve stylu "Freak Show", tak vás zklamu.

Ještě to chce zmínit jednu drobnost. Ve "Freak Show" se ukázalo, že spojování sérií do jednoho světa funguje dobře. S tím samým se vytáhl i "Hotel", ve kterém se objeví místa a lidi, které znáte z předchozích sérií. Sice to občas znamená, že přinesou zápletku, která není dořešená, ale je milé je vidět. Ona nedořešená zápletka bohužel tak milá není.

 

AHS

 

Takže šlape "Hotel" svým bratříčkům na paty? Sakra jo! Kromě zbytečně rychlého konce a pár nedotažených maličkostí se mu nedá co vytknout. Co ztrácí na podobných drobnostech, dokáže vytáhnout hereckými výkony. "American Horror Story" ani po pěti sériích neztrácí na síle.

 

Hodnocení: 80%

Hororové filmy (slasher, upíři, duchové, gore, příšery, mučení, hnus, vrazi, mysteriózní)


Přidat komentář