Amityville: Image zla (1993)

20%
Když chcete zle zapadnout, musíte mít tu správnou image. Nebo správné zrcadlo.

Amityville: Image zla

Amityville: A New Generation

USA, 1993, 91 minut

 

Režie: John Murlowski

Scénář: Christopher DeFaria a Antonio Toro

Hrají:

Ross Partridge (Keyes Terry)

Julia Nickson (Suki)

Lala Sloatman (Llanie)

David Naughton (Dick Cutler)

 

A tak nám celkem neuspokojivá série pokračuje dalším nevýrazným filmem, kde už jen čekáte na to, jaký kus nábytku bude zase posedlý. Když už jsme tu měli lampu a hodiny, co by to chtělo tentokrát? No, nebude to nic jiného než zrcadlo. Skoro mě až překvapuje, že se stalo až třetím kusem nábytku, který byl v sérii pro hororové účely použit, protože právě zrcadlo v sobě má celkem hororový potenciál. Je snadné se zeptat: Co se skrývá ve světě za zrcadlem?

 Kupte, výborná nabídka!

„Amityville: Image zla“ začíná skoro nevinně. Seznamujeme se s umělcem a pár lidmi kolem něj. Vypadá to, že si vedou naprosto normální život, samozřejmě mimo Amityville. Když tu náhle fotograf zaměří svou pozornost na jednoho bezdomovce. Ten bezdomovec je celkem obyčejný vágus, ale má u sebe jedno specifické zrcadlo. Ano, je to zrcadlo, které má v sobě něco temného.

 V době, kdy ještě nebyl Ztracený.

Když se na svůj odraz podíváte, neuvidíte sami sebe, ale je hodně pravděpodobné, že uvidíte svou budoucnost. Anebo alespoň to, jak zemřete. Pochybuji, že zrovna zde se J. K. Rowling inspirovala do Harryho Pottera. Přece jen je „Amityville: Image zla“ trochu drsnější a obrazy v zrcadle jsou vesměs brutální, když už nic jiného. A ono opravdu moc jiného pozitivního není možné ve filmu nalézt.

 Zrcadlo, které se hodí do každého bytu.

Jako ostatní filmy, je i tohle podivná směska různých děsivých momentů, které jsou na sebe vršeny bez ladu a skladu. Jenže v tomhle případě je tu ještě nějaká spletitá historie, kterou musíme pochopit, abychom měli pocit, že ten film začíná dávat smysl. Realita se tu prolíná s nočními můrami, a to všechno se vzpomínkami hlavního hrdiny, který šílí. Anebo je to jen jeho umělecká výpověď?

 Něco mu říká, aby to udělal!

„Amityville: Image zla“ je další díl v sérii, kterou začínám mít velmi nerad. Od prvních dvou dílů je zde strmý pád dolů a další díly se topí v bahně nemohoucnosti. Nejsou schopny skutečně děsit, nejsou schopny čímkoli zaujmout a plácají se ve snaze vyprávět něco, co mnohdy ani nemá smysl vyprávět. Tady to umělecké prostředí malinko hororu pomáhá, ale zase ne tolik, bohužel.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář