Amityville Playhouse (2015)

10%
Série se natahuje a její kvalita padá a padá.

Amityville Playhouse

Kanada, 2015, 99 minut

 

Režie: John R. Walker

Scénář: Steve Hardy a John R. Walker

Hrají:

Monèle LeStrat (Fawn Harriman)

Linden Baker (Kyle Blaker)

Kennie Benoit (Matteus Darnell)

Hollie Anne Kornik (Wendy Shardlow)

 

Série „Amityville“ stále ještě nekončí a vy se můžete již těšit z celkem třináctého pokračování, nemluvě o tom, že čtrnáctý díl už byl také oznámen a natáčí se. I když ono je pravdou, že označení „těšit se“ není v tomhle případě vůbec na místě, protože s původním filmem už tohle nemá vůbec nic společného a prostě se jede jen na to, že se v názvu objeví ono „kouzelné“ slůvko „Amityville“.

 Prostě parta lidí.

Tentokrát ale přece jen ještě jde o městečko Amityville a je zde tedy nějaká spojitost s tématem, i když hlubší propojení skutečně nemá smysl hledat. Prostě existuje Amityville, kde je nejspíš každý druhý dům nějakým způsobem prokletý, o čemž se mají přesvědčit většinou vždy jiné postavy, aby bylo víc těch, kdo budou vyděšení, anebo těch, kdo budou na konci filmu mrtví.

 Emo nalíčení.

V hlavním dění filmu nacházíme studentku Fawn (Monèle LeStrat), která se dozví radostně neradostnou zprávu. Její příbuzný zemřel, což je trochu smutné, ale výhodou toho je skutečnost, že Fawn zdědila divadlo, které tenhle příbuzný vlastnil. Samozřejmě, že ji nenapadne nic lepšího, než aby se do své nově nabyté nemovitosti rovnou vypravila se svými kamarády. A také to provede.

 Ještě se směje.

Jak už se ta nějak dá předpokládat, čekají na ně zvláštní setkání. Nejprve taková, kdy dědička zjistí, že se jí do majetku někdo nakýbloval, ale pak i taková, která jsou vysvětlitelná mnohem komplikovaněji a v podstatě bez vědeckého základu. Dojde tak na duchy, podivná svědectví, použití ouija desky, nějaké ty přeměny, prostě hororová klasika, která je podána neskutečně unyle a bez jakékoli snahy zaujmout diváka anebo i tvůrce samotné. Jako kdyby se i herci nudili.

 Má zvláštní kamarády.

Snímek „Amityville Playhouse“ udržuje kvalitu předchozích dílů série a dává zapomenout, že zde byl nějaký hodně dobrý první film. Tohle je plácání se na místě, kde mají tvůrci ten nejjednodušší nápad, z kterého se rozhodnou natočit film, jež bude mít na to, že je to o ničem, překvapivě dlouhou stopáž, v níž vám budou všechny postavy ukradené. A ještě jeden problém – tady se určitě nebudete bát.

 

Hodnocení: 10 %

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář