Amityville Terror (2016)

50%
Tenhle díl "Amityville" mi nepřišel až tak strašný.

Amityville Terror

USA, 2016, 84 minut

 

Režie: Michael Angelo

Scénář: Amanda Barton

Hrají:

Nicole Tompkins (Hailey)

Kaiwi Lyman-Mersereau (Todd)

Kim Nielsen (Jessica)

Amanda Barton (Shae)

 

Nad sérií „Amityville“ už jsem zlomil hůl, ale přece jen jsem se nechal zlákat k tomu, abych se podíval na další díl, který je už celkem šestnáctým filmem do sbírky, a to hlavně proto, že v roce 2016 se s nimi roztrhl pytel. Do roku 2017 by se mělo objevit už celkem osmnáct filmů, které ve svém názvu nesou jméno tohoto městečka, které máte spojené hlavně s děsem. Možná jsem hůl ale lámat neměl.

 Kuše je fajn.

Snímek „Amityville Terror“ není snímkem, který by byl v nějakém směru překvapivý. Nejedná se o snímek, který by žánr hororu posouval někam dál. Ale přesto si myslím, že v rámci série je to jeden z těch lepších filmů a vlastně jsem se jeho sledováním docela bavil, i když je jasné, jaký zde bude vývoj. Nejsou zde ale špatné postavy a nejsou ani nijak zle zahrané.

 Kuše je dobrá.

Začátek děje je celkem klasický, kdy se rodina přestěhuje do nového domu. Jsou to rodiče, jejich nezvedená náctiletá dcera, s nimi pak ještě otcova sestra, která se spolu s ním vzpamatovává ze smrti matky. Otec mladé Hailey se ale ze smutku dostává mnohem snáze než její teta. Ta má ještě problémy s alkoholem, což nakonec vede i k tomu, že se u ní projevují halucinace. Anebo je příčina jiná?

 Here comes Johnny?

Jasně, snímek nemůže hrát na to, že zde bude překvapení ze strašidelného domu, to prostě nemá smysl. Místo toho snímek hraje na to, že je zde překvapení z toho, kam děj směřuje a kdo za vším vlastně je. Je zde nějaká minulost, děsivá událost, která určuje to, co se děje v současné době. Trikově je to velmi povedené a některé scény, hlavně k závěru, umí vyrazit dech.

 Co by to bylo za horor bez krve?

„Amityville Terror“ je tak pro mě celkem pokrokem oproti předchozím filmům, snímkem, který mi rozhodně nijak nevadil a u kterého jsem byl docela zvědavý, jak skončí. Není to velké hororové umění, ale není to ani špatně odvedená práce, kdy tvůrci hráli s tím, co měli v rukou, a dle mého názoru neprohráli. V záplavě strašidelných domů ale stejně snímek zapadne.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (duchové, survival, vrazi)


Přidat komentář