Anakonda 4: Cesta krve (2009)

20%
Anakonda počtvrté...

Anakonda 4: Cesta krve

Anacondas 4: Trail of Blood

USA, Rumunsko, 2009, 89 minut

 

Režie: Don E. FauntLeRoy

Scénář: David C. Olson

Hrají:

Crystal Allen (Amanda Hayes)

Linden Ashby (Jackson)

Danny Midwinter (Scott)

Calin Stanciu (Alex)

 

Úplně snímek „Anakonda 4: Cesta krve“ úplně neodpálím, ale vlastně jen proto, že se nebere tak vážně a že v sobě má něco, co by pro někoho mohlo být i zábavné. Bohužel jsem měl spíš pocit, že některé scény jsou místo toho, aby byly zábavné, spíše hodně otravné. Třeba jedna hlučná hádka tří postav byla natolik ubíjející a dlouhá, že jsem si ji prostě musel ztlumit zvuk, jinak bych to vypnul.

Nejdřív běžet...

Asi se není moc čemu divit, na čem je vystavěná zápletka snímku „Anakonda 4: Cesta krve“. Oproti předchozímu dílu „Děti anakondy“ došlo k jedinému – jeden potomek přežil a rozhodl se, že rozhodně není spokojen se stavem věcí a je pěkně nakrknutý, takže se pustí do toho, aby pomstil svoje rodiče. Jasně, anakonda asi nemá takové ambice. Jednoduše bude zabíjet všechny kolem.

...a pak střílet.

Pravda, anakonda standardně nemá ani ambice zabíjet lidi ve velkém, ale tak to bychom se pak museli obejít i bez snímků, jako jsou „Čelisti“, a to by byla věčná škoda. Na druhou stranu, obejít se bez snímku jako „Anakonda 4: Cesta krve“, to bychom asi celkem zvládli. Nejedná se o snímek, který dovede děsit, je to spíše akční jízda, která je podobně minimalistická jako její předchůdce.

Hnusný had poprvé.

Z předchozího filmu „Děti anakondy“ nám přežil magnát Murdoch (John Rhys-Davies), který dál doufá, že se mu experimenty s krvavou orchidejí na mláďatech anakondy podaří vyvinout sérum, jež mu zachrání život. Asi je jasné, že takhle to nedopadne a že magnát bude mít namále. A s ním i spousta dalších, převážně ozbrojených lidí, protože jak jinak se budete bránit anakondě než pistolí a samopalem?

Hnusný had podruhé.

Americko-rumunský snímek „Anakonda 4: Cesta krve“ je pokračováním, jeř je hodné svého předchůdce. V podstatě jde o to samé – boháč chce přežít – jako v předchozím filmu, navíc je to stejný boháč. Naštěstí příběh se tu uzavře a my můžeme být rádi, že se v tom nepokračuje, protože ani jako béčko to není moc zábavné a trikově je to prostě tristní podívaná. Já vím, že je to levné, ale proč to nemohlo být aspoň vtipné?

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (zvířata)


Přidat komentář