Plague Town (2008)

65%
Béčková žánrovka, která část obecenstva urazí, část nadchne, ale rozhodně nikoho nenechá chladným. A dětí terorizujících dospělé není nikdy dost.

 

Plague Town

USA, 2008, 88 min

 

Režie: David Gregory

Scénář: David Gregory

Hrají:

Josslyn DeCrosta (Molly Monohan)

Erica Rhodes (Jessica Monohan)

David Lombard (Jerry Monohan)

Lindsay Goranson (Anette Rothman)

 

David Gregory, režisér snímku, je sice absolutně neznámý (nenajdete ho ani na csfd.cz, což asi mluví za vše), ale očividně ne netalentovaný. Podařilo se mu jako jeho prvotinu natočit rozporuplný snímek, na kteří jedni pějí chválu a druzí ho uvrhají do nejhlubších pekel. Tak už to ovšem v horrorovém žánru bývá bohužel často.

Les plný zmutovaných dětí, sice klišé, ale tady docela zábavné.

Prvním a do očí bijícím problémem je nedostatek peněz. „Plague Town“ je nízkorozpočťák jako hrom a já si říkám, co by asi autor dokázal s lepšími penězi. I tak, gore scény nejsou vůbec špatně provedené, atmosféra výseku nočního lesa osvíceného baterkou, ze kterého může kdykoliv vyskočit nějaký mutant rozhodně není k zahození a našlo by se i pár masek, ze kterých mrazí. Tedy, pokud si dokážete odmyslet to, že i z plátna smrdí korunou.

Členka ústřední rodinky, zde už náležitě pocuchaná - kečupem.

Děj je jednoduchý a bohužel nedotažený do konce. V ústřední roli máme sympatickou(!) americkou rodinu na výletě do irských pustin. Rozhádaná rodinka musí nutně pobavit každého, kdo byl někdy nucen se nějakého podobného rodinného výletu zúčastnit, takže první část filmu uběhne vcelku rychle. Poté přijde na scénu les plný laciné mlhy, laciných mutantů a opuštěné chaloupky, což zpočátku mrazí, poté už jen nudí, ale nezoufejte, nevypínejte, závěr sice rozhodně není dokonalý, ale nějaká ta pořádná krev přeci jen přijde.

Některé scény mají bezpochyby jistou poetiku.

Celý film kromě rozpočtu trpí ještě jedním, již lehce zmíněným, nedostatkem: absolutně přihlouplým scénářem založeným na ještě přihlouplejší ústřední zápletce. Tohle téma tady prostě už bylo mnohokrát (namátkou Hranice smrti), klišé tu šlape po klišé a je to znát. Říkáte si, no a co? Koneckonců, z nedávné doby máme jiný film, který kašle na scénář a přesto je velmi dobře hodnocen, The Innkeepers. To je pravda, a proto jsem u „Plague Town“ ochoten alespoň zčásti scénáristické nedostatky odpustit díky celkovému provedení, slušné atmosféře a dokonce i strachu, který dokáže vyvolat.

Množeníchtivá vnučka je skvěle ohavná.

Na jedné straně tu stojí slabý scénář a nedostatek peněz, na druhé tu ale máme nadšení pro věc, opravdu horrorové masky, slušnou atmosféru, solidní gore a abych nezapomněl, soundtrack! Zvukový doprovod potěší každého milovníka starých horrorů kategorie B až kamsi do hlubin abecedy. A některé scény, například ty s dámou z plakátu, nezapomenu dlouho. Navzdory tomu, že efekt mrtvolně bledé pleti byl očividně způsoben moukou.

 

Hodnocení: 65%

Hororové filmy (béčka)


Přidat komentář