Animus (2013)

40%
Natáčení na strašidelném místě se promění v horor. Překvapivě...

Animus

USA, 2013, 83 minut

 

Režie: Quin Davis

Scénář: Quin Davis

Hrají:

Megan Davis (Maya)

Caitlin Singer (Angel)

Cuffs (Lucas)

Brandon Lee Pittman (Daniel)

 

Když chcete zjistit, jestli skutečně existuje nějaká paranormální aktivita, nejlépe je se vydat sami po stopách něčeho, co by se za ni dalo považovat. Mrknout na nějaké místo, o kterém se vypráví hodně divné příběhy, setkat se s lidmi, kteří mají nějakou zkušenost, která není zrovna snadno vysvětlitelná, a o takových lidech je snímek „Animus“, který v sobě má i paranormálního vyšetřovatele.

Jeden nic neříkající detail.

Paranormální vyšetřovatelé jsou v posledních letech hodně oblíbení, hlavně tvůrci, kteří o nich chtějí točit. Co pak naservírují divákovi, to už je věc jiná. Sem bohužel patří i snímek „Animus“, který se věnuje přímo natáčení za účelem odhalení paranormální aktivity. A je vidět, jak je to celé levné, jak je to fanouškovské, jak je to ne zrovna herecky zajímavé. Ano, těch negativ je dost.

Jeden hodně slibný detail.

Ale i kdyby se zdálo, že jsem jenom negativní, vidí na snímku „Animus“ i nějaké pozitivní prvky. Je to film o pětici studentů filmové školy, kteří chtějí na kameru zachytit paranormální aktivitu. To je super, protože nebýt toho, je film hlavně o postavách, které jsou tragické. V některých klidných chvílích v první polovině si budete rvát vlasy z toho, jak špatně je to herecky zvládnuté.

Hlavně vše natočit.

Pak ovšem přijde druhá polovina, a i když to není vyloženě vystřelení kvality do výšin, zlepšení tu je, a to pořádné. Je to dáno tím, že v téhle části si Quin Davis hraje hlavně s krví a násilím, a co si budeme povídat, je to rozhodně to, co mu jde nejlépe. A že toho jako nezávislý, v podstatě amatérský tvůrce na tomto filmu dělal opravdu dost. Finální půl hodina díky tomu vyniká.

Dojde i na krev!

Americký horor „Animus“ je takovým rozporuplným filmem. Téma hororu je hodně neoriginální, v poslední době je podobný každý třetí film. První hodina dovede být v některých ohledech opravdu otřesná a vy doufáte, že to nebude delší jak patnáct minut, i když má film nakonec skoro klasickou hodinu a půl. Ale podlesní část vám to čekání vynahradí a už to celkem stojí za to.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (duchové, béčka)


Přidat komentář