Another World (2014)

20%
V tomhle podání je izraelský horor nuda.

Another World

Izrael, 2014, 99 minut

 

Režie: Eitan Reuven

Scénář: Shlomi Aviner, Michael Birinbaum a Eitan Reuven

Hrají:

Zach Cohen (Wizard)

Susanne Gschwendtner (Doctor)

Davina Kevelson (Daughter)

David Lavenski (Mouser)

 

„Another World“ není zase tak jiný svět, hlavně proto, že se jedná o svět, kde jsou zombie. Kromě toho, že takové lidské variace na zombie můžete potkat i ve skutečném životě, v tom filmovém podobné příšery potkáváte často a chce to skutečně pořádně originální nápad, aby se z toho vybarvilo něco, co dovede něčím příjemně překvapit. „Another World“ toho mnoho nemá.

 Bolí mě bříško.

Specifikem snímku je skutečnost, že se jedná o izraelskou produkci. Anebo byste si možná na první pohled mysleli, že to bude důležitý aspekt celého filmu, ale ono se nakonec ukáže, že bylo celkem jedno, kde byl film natočen, protože na tom není nic lokálního, je to prostě rádoby americký, ale přitom hodně, hodně béčkový film o tom, jak se skupina lidí snaží přežít ve světě, kde jsou všichni ostatní infikováni.

 Měl ho takhle malýho.

Wizard (Zach Cohen) a Mouser (David Lavenski) jsou dva profesionální vojáci, kteří se sami ocitli ve světě, kde se všichni ostatní proměnili ve velmi nebezpečné zabijáky. Jednoduše v zombie, nemusíme tomu asi říkat jinak. Vojáci ale zjistí, že možná nejsou na světě sami a nebudou se muset přeorientovat, protože narazí na dvě ženy, které by mohli chránit. A že je před čím chránit.

 Bylo to fakt smutný.

Snímek „Another World“ má celkem dobré tempo. Střídá se zde klidnější s akčnějším, tedy scény, kdy postavy mezi sebou mluví, a kdy se snaží přežít a nenechat se zakousnout. Jenže ani jedny nejsou provedeny tak, aby vás to dovedlo skutečně zaujmout. Dialogy jsou jen prázdné plácání, které děj nikam neposouvá a které není ani zábavné. V akčních scénách se pak nic moc neděje, protože tam není nic moc vidět.

 Ale sápal se fest!

Je strašná škoda, že se tvůrci nesnažili přijít alespoň s těmi zajímavými dialogy, které by byly třeba vtipné, když už nic jiného. U „Another World“ prostě budete mít pocit, že sledujete několik lidí, jejichž osud by mohl být i zajímavý, hledání pravdy bývá divácky vděčné, ale je to všechno podáno tak, že vás hra hodně rychle přestane bavit a vy to třeba ani nedokoukáte. Moc důvodů k tomu není.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (zombie, survival)


Přidat komentář