Antibirth (2016)

50%
Takový antiporod nebude nic pěkného.

Antibirth

Kanada, USA, 2016, 94 minut

 

Režie: Danny Perez

Scénář: Danny Perez

Hrají:

Natasha Lyonne (Lou)

Chloë Sevigny (Sadie)

Meg Tilly (Lorna)

Mark Webber (Gabriel)

 

Těhotenství rozhodně nemusí být pro každou ženu požehnaný a vytoužený stav. Některé ženy být těhotné nechtějí, a pokud k tomu dojde, tak rozhodně nepovažují takové zjištění za šťastné. A někdy to ani není proto, že si nedávaly pozor. Někdy je to prostě proto, že byly tak mimo, že ani pořádně nevěděly, co se s nimi vlastně děje. V takovém stavu je těžké se byť jen bránit.

Porod bolí.

Lou (Natasha Lyonne) není zrovna žena, která by se měla být schopná postarat se o děti. Je schopná se postarat především o to, že bude mít co kouřit – a nemyslím jen cigarety – a případně sem tam dá nějakou tu čáru. Lou prostě jede v drogách, i když to není vyloženě tvrdá feťačka. Ale svoje zkušenosti má a její tělo a ani její psychika nejsou na dítě připraveny. Jenže stalo se.

Někdy je to pěkné psycho.

Lou je těhotná, vůbec neví s kým, i když tak nějak tuší, kdy k tomu došlo. Po jedné party si nepamatuje vůbec nic. Její tělo ale následky poznává celkem rázně. Zvracení je začátek, pak se jí začne nadouvat břicho. A pak se jí na těle objevují takové podivné útvary. Ne, to už není až tak standardní průběh těhotenství. Jako kdyby se její tělo rozpadalo, jako kdyby ten plod byl nějaký divný.

Prostě pohoda.

Film „Antibirth“ hodně hraje na to, že těhotenství ženu změní, že ženy mají strach z těhotenství, že je to neskutečná zátěž na tělo a na psychiku. A Danny Perez udělal klasický krok ještě dál, kdy výsledkem těhotenství není krásné miminko, ale něco hodně jiného. A co si budeme povídat, funguje to. Závěrečný porod je přesně tak hnusný, jak jste se báli. A to je dobře.

Že by její pasák?

Kanadsko-americký snímek „Antibirth“ je dobře natočené to, co tak nějak slibuje. Těhotenství ženy, která nechce dítě, ale nechá si ho, ale s tím, že celkový průběh je děsivý, postupně gradující a se závěrečným odhalením takový divný, možná skoro až špatně směrovaný. Ale i tak se tomu musí nechat, že to rozhodně má svoje grády a místy je snímek velmi nepříjemný. Herecké představitelky byly výborně vybrány.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (gore)


Přidat komentář