Apoštol (2018)

70%
Kdopak je tu ten apoštol?

Apoštol

Apostle

Velká Británie, USA, 2018, 130 minut

 

Režie: Gareth Evans

Scénář: Gareth Evans

Hrají: Dan Stevens, Richard Elfyn, Paul Higgins

 

To si tak řeknete, že těch filmů, kde se objevuje nějaký divný kult, jsou divní lidé a jednoduše prostě komunita, která žije jen podle vlastních pravidel, už bylo dost. ale ony se pořád točí a pořád jsou tu takové, které dovedou zaujmout a dovedou strhnout, a to i přesto, že mají více jak dvouhodinovou stopáž. To je přesně případ snímku „Apoštol“, který najdete v distribuci Netflixu. Anebo já ho tam alespoň našel.

Podříznou ho?

Děj filmu se odehrává na izolovaném ostrově v roce 1905, takže tu máme ještě historické hledisko, které kultům přidává něco navíc. Hlavní postavou je tulák Thomas (Dan Stevens), který se vydává právě na inkriminovaný ostrov, aby zde našel svou sestru a zachránil ji ze spárů podivné náboženské komunity, jež zde vládne. Ano, ten nejhorší horor je z rukou obyčejných lidí.

Mají milé výrazy.

Seznamujeme se s komunitou, která se na první pohled zdá celkem samostatná a relativně milá, ale netrvá dlouho, abychom zjistili, že tu skutečně není něco v pořádku. Trestání je tu docela normálním způsobem zacházení s lidmi, a tak se dá předpokládat, že uvidíme docela dost násilí – a to rozhodně uvidíme. Film „Apoštol“ je jednoduše krásná ukázka toho, jak je fanatismus odporný. A je jedno, pro co jsou dotyční fanatiky.

Zachrání aspoň sebe?

Thomas se snaží svou sestru zachránit, ale nejprve si musí získat důvěru místních. Ono není jednoduché se pak dostat z ostrova, který je jinak celkem zavřený. A také musí sestru přesvědčit, že zachránit chce. Tempo filmu je relativně pomalé, ale s tím, jak graduje děj, graduje i rychlost toho, co se děje. A na přetřes přicházejí skutečně povedené a hodně drsné scény.

Drsný vůdce komunity.

Britský snímek „Apoštol“ ukazuje, že téma fanatických skupin rozhodně není vyčerpáno. Podobné filmy v sobě nadále mají velmi silný potenciál a rozhodně z nich můžete stále dostat to nejlepší. V případě filmu „Apoštol“ se to docela povedlo a vy před sebou máte depresivní, hodně drsnou a místy až brutální podívanou, která ale útočí i na vaše emoce. A docela se to daří.

 

Hodnocení: 70 %

 

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář