Appetites (2015)

20%
Takový moderní akční horor, který mi vůbec nesedl.

Appetites

USA, 2015, 106 minut

 

Režie: Cameron Casey

Scénář: Darren Bevill, Brennan Freemantle a Guy Pilla

Hrají:

James Duval (Paul)

Jake Allyn (Michael)

Bonnie Rotten (Veronica)

Travis Eberhard (Charlie)

 

Americký snímek „Appetites“, který je označován jako horor, se především snaží o to, aby byl takový trochu úchylný, což je prezentováno i nahotou, která se zde objevuje relativně často a v celkem zajímavých podobách. Přece jen, i v dnešní době se najde něco, co vám v tomhle ohledu dovede vyrazit dech. Rozhodně to však nestačí na to, aby byl film „Appetites“ dobrý.

Zajímavější je divočina v pozadí.

Sníme se točí kolem postavy, která si říká John Doe (Bret Roberts). Je to taková ta klasická satanská postava, která si to šine krajinou a nechávají po sobě mrtvoly. V tomhle případě se většinou jedná o ženy tetované, které končí svou životní pouť v posteli s Johnem. Ten se pak přesune dál, aby si našel další oběť, kterou bude moct svádět, okouzlit ji svým podivínstvím a úchylností.

Takový nicneříkající záběr.

Jenže pak John Doe narazí na Daisy (Lauren Parkinson), která je trochu jiná. Ona chce být s Johnem, protože je to taky magorka, je to holka, která to nemá v hlavě v pořádku, a on se sám bude divit, jak je dívka zvláštní. Možná ani nebude chtít zjistit, co všechno o ní neví, co všechno se skrývá za tou její divokou tváří. A stejně tak Daisy nechce znát všechno o svém milém šílenci.

Sem tam je to sexy.

Snímek „Appetites“ se snaží být bizarní, je lehce úchylný, i když zase ne vyloženě explicitní, a směřuje celkem jednoznačně k závěru, který musí být nějakým způsobem destruktivní. A takový samozřejmě je. Je jen na vás, abyste se přesvědčili o tom, kdo vlastně nakonec zůstane naživu. Snímek má své zvláštní tempo a specifické herecké výkony, které mně osobně moc nesedly.

Boj na život a na smrt.

Podle mě se Bret Roberts snaží až trochu moc a jeho postava mi nesedla, což byl celkem problém, když je na scéně většinu stopáže filmu. Záměr nebyl špatný, natočit béčko, které bude brutální, krvavé a úchylné, trochu i fetišistické. A celkem se to i povedlo, ale v tomhle případě to bylo způsobem, který mi ani trochu nesedl a sledování filmu jsem si spíše jen protrpěl.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (béčka, vrazi)


Přidat komentář