Arachnicide (2014)

5%
Tohle pavoučí béčko mě hodně zklamalo.

Arachnicide

Itálie, 2014, 91 minut

 

Režie: Paolo Bertola

Scénář: Paolo Bertola

Hrají:

Gino Barzacchi (Major Murra)

Gabriel Cash (Kolman)

Riccardo Serventi Longhi (Monti)

Crisula Stafida (Dr. Sarti)

 

V domnění toho, že by se mohlo jednat o celkem zajímavý béčkový snímek s pavouky, které mám jako monstra prostě rád, jsem si pustil snímek „Arachnicide“. Byla chyba si myslet, že by tenhle film mohl nabídnout něco víc, protože prostě nenabídne. To nejlepší z něj je uvedené na plakátu a nic tak cool se ve filmu ani neobjeví. Bohužel ukázka toho, jak moc je možné i v béčkovém žánru klesnout.

 Parádní plakát.

Snímek „Arachnicide“ začíná tím, že nám je představen výzkum, který by měl zásadně změnit svět. Tato technologie spočívá v tom, že se zrychlí růst rostlin a živočichů, výrazně oproti klasické době jejich vývoje. Jenže problém je v tom, že tuhle technologii má v rukou zločinecká organizace. To rozhodně není něco, co by bylo pro svět prospěšné. Proto je na misi nasazeno speciální komando.

 Vojáček.

Komando má za úkol speciální technologii získat z rukou zločinecké organizace. A tak se specialisté vybraní z těch nejlepších pouštějí do mise. Máte pocit, že tohle je něco, co by se vešlo tak maximálně do 15 minut filmu, a to bychom byli ještě štědří? Tak vězte, že to, co jsem popsal, je první hodina filmu. Ano, první hodinu se skoro nic neděje, jenom se mluví a vy máte touhu už nikdy nic podobného nesledovat.

 I vojanda je přítomna.

Na pavouky ale přece jenom dojde. Po té hodině se konečně objeví na scéně. A jasně, že je to špatné. Jasně, že budete sledovat jen nějaké digitální potvory, které se objevují jen v rychlosti a mizí, anebo se nechají rozstřílet, případně někoho zabijí. Nic, co byste už nikde neviděli, anebo nic, co byste ještě chtěli vidět. Navíc na filmu je strašně moc vidět, že byl točen pro televizi a že to bylo skutečně s minimálními prostředky.

 A ano, nakonec dojde i na pavouky.

„Arachnicide“ je ukázkou diletantství. Já mám rád filmy, které jsou béčkové, které jsou jednoduché, ale pokud ani do takového filmu tvůrci nedají něco víc, tak prostě nejsem schopný jej hodnotit dobře. A „Arachnicide“ není dobrý film. Není zde humor, není zde dobrá akce, není zde drama, nejsou zde povedené triky a už vůbec zde nejsou postavy, které by stálo za to sledovat. Prostě špatný film.

 

Hodnocení: 5 %

Hororové filmy (příšery, béčka, zvířata)


Přidat komentář