Arachnid (2001)

55%
Jeden španělský kousek s pavouky.

Arachnid

Arachnid

Španělsko, 2001, 95 minut

 

Režie: Jack Sholder

Scénář: Mark Sevi

Hrají:

Chris Potter (Lev Valentine)

Alex Reid (Loren Mercer)

José Sancho (Dr. Samuel Leon)

Neus Asensi (Susana)

 

Když jsem viděl hodnocení tohoto filmu zejména na ČSFD, říkal jsem si, že to musí být něco skutečně otřesného, když to má tak zlé názory a celkově jen 19 % na české databázi. Jenže když jsem se na film začal koukat, zjistil jsem, že to vůbec není tak špatné a že vlastně netuším, proč si snímek „Arachnid“ tak negativní hodnocení vysloužil. Asi proto, že všichni čekali vysokorozpočtovou americkou produkci.

 Společně přežijí... možná.

Snímek „Arachnid“ je klasické béčko, které nemělo moc vysoký rozpočet, které šlo cestou jednoduchého příběhu, levných herců a nijak oslňujících výkonů. Jenže pak jsou zde ještě triky a masky, a ty jsou prostě dobré. Jasně, že jim jde mnohé vyčíst, ale já jsem se při jejich sledování tetelil, protože ti pavouci zde vypadají prostě nechutně a zároveň krásně v tom, jak jsou velcí.

 Asi se mu líbí, co vidí.

Scénář je klasicky béčkový. Výzkumná výprava musí s letadlem nouzově přistát a je uvězněna na ostrově, kde nic moc nežije. Až na pavouky, kteří by mohli být i novými druhy, protože ani specialista, který byl na palubě, si není vědom toho, že by byl tenhle druh klasifikován. Ale to je jen první setkání, které ještě ani zdaleka neukazuje to, co na ostrově skutečně žije.

 Pavučiny jsou všude.

Film je vlastně survival, kdy skupina lidí musí udělat všechno, aby přežila. Když vám ale nebezpečný pavouk naklade něco pod kůži, je to přežití o dost náročnější. Následuje nějaký ten pád do jámy, pavouci se kolem začínají množit a film má vlastně v konečném důsledku docela dobrou gradaci, která mě bavila. Snímek by mohl být ještě o něco vtipnější, ale člověk nemůže chtít všechno.

 Pořádný pavouček.

„Arachnid“ není tak špatný film, jak se na databázích tváří. Jen je to prostě film, který je o pavoucích, není moc zapamatovatelný, dějově nijak nevyniká, ale jako béčko dle mého názoru neurazí. Viděl jsem o dost horších filmů, které neměly ani tu dobrou trikovou stránku, v které „Arachnid“ neexceluje v každém záběru, ale místy dovede hodně potěšit. Tohle ale odpad prostě není.

 

Hodnocení: 55 %

Hororové filmy (příšery, survival, zvířata)


Přidat komentář