Krampus: Táhni k čertu (2015)

70%
Jak také může vypadat čert.

Krampus: Táhni k čertu

Krampus

USA, Nový Zéland, 2015, 98 minut

 

Režie: Michael Dougherty

Scénář: Todd Casey, Michael Dougherty a Zach Shields

Hrají:

Emjay Anthony (Max Engel)

Adam Scott (Tom Engel)

Toni Collette (Sarah Engel)

Stefania LaVie Owen (Beth Engel)

 

Snímek, který se dostal i do českých kin, a to nejspíš proto, že je to americká produkce, ale má trochu vztah k legendám, které jsou blízké našim sousedům. Také nejednou ve snímku uslyšíte němčinu, což je rozhodně prvek, který je tak trochu nezbytný k tomu, aby měl příběh smysl – je to proto, že legenda Krampus je přece jen spojena s germánskými národy, nikoli s těmi zámořskými.

 Santa už je na cestě.

Krampus je ale celkem dobře známý i nám, protože se vlastně nejedná o nikoho jiného než o čerta, který doprovází svatého Mikuláše. A o tom snímek je. Tedy samozřejmě jedná se o film, který je adaptován pro americké prostředí, ale vychází z téhle klasické legendy, která se i v posledních letech dostává do českého povědomí různými Krampus slavnostmi v období před Vánoci.

 Tohle nebude Santa.

Máme v hlavní roli rodinku, která má na Vánoce hostit své příbuzné, s kterými mají společnou hlavně krev, jinak zájmy ani vychování moc ne. Jednoduše se těžko snesou, i když ty třecí plochy nejsou tak silné, aby se každý rok zase nesešli. Jenže tentokrát je to jiné, tentokrát dojde k tomu, že si synek něco přeje. Něco, co si přát neměl. Blizard může začít a se sněhovou bouří přichází ještě něco dalšího.

 Rohy má pořádné.

Jestli jste si mysleli, že tohle bude atmosférický horor, tak vás asi trochu zklame, i když nějaké ty náznaky zde jsou a jsou místy dobré. Ale tohle je v první řadě mainstreamový horor takže nečekejte nijak skvělé gore, to zde není, ale čekejte akční scény, kde budete sami chtít utíkat proto, že po vás něco půjde. A v tomhle ohledu se tvůrci docela vyřádili, protože těch příšerek je zde docela dost a mají krásně pohádkové charaktery. Pohádkově hororové. A navíc humorné.

 Babča se nebojí.

Příběh filmu „Krampus: Táhni k čertu“ je možná trochu jednoduchý, ale je na něj nabalena docela akční podívaná, která vás dovede pobavit. Je to něco, co vás moc nevyděsí, ale může vás to strhnout jako velmi dobrá zábava. Když chcete na něco do kina, co vás neunudí, tak si myslím, že tohle je přesně ten film, na který byste se mohli podívat. Navíc to má i toho vánočního rodinného ducha.

 

Hodnocení: 70 %

Hororové filmy (příšery, děti, komedie)


Přidat komentář