Ares: 1. sezóna

40%
Nizozemský hororový seriál na Netflixu.

Ares: 1. sezóna

8 dílů, 2020

 

Tvůrce: Pieter Kuijpers, Iris Otten, Sander van Meurs

Hlavní postavy:

Jade Olieberg (Rosa Steenwijk)

Tobias Kersloot (Jacob Wessels)

Lisa Smit (Carmen Zwanenburg)

Frieda Barnhard (Fleur Borms)

 

Když jsem zjistil, že na Netflixu existuje nizozemský hororový seriál, řekl jsem si, že to je něco, co chci vidět. Právě v tomhle vidím největším přínos Netflixu a dalších internetových televizí. Dávají možnosti i takovým tvůrcům, kteří by se neměli jinak kde prezentovat. Přece jen, kolik lidí má zájem kouknout na nizozemský horor? Tady to navíc mohou udělat i v angličtině, a tak je publikum hned širší.

Umění tam je hodně vidět.

Ani tahle skutečnost ale nic nemění na tom, že i když do toho Netflix dá nějaké peníze a koupí si takový seriál, že to bude seriál kvalitní a hororový fanoušek zaplesá. Tohle se bohužel stalo v případě seriál „Ares“, respektive minimálně jeho první sezóny, i když e otázkou, jestli vůbec nějaká druhá bude. Rozjezd velmi dobrý, ale následně, co sledujeme, to je... rozpačité.

Hlavně před nimi padnout na kolena.

Hned začátek je ale skutečně povedený, rozhodně vás to navnadí a vy budete mít pocit, že je na co se dívat. Jsme v jakési specifické škole, skoro to vypadá na nějakou uměleckou, kdy najednou dojde k tomu, že se jedna dívka před svými spolužáky zabije. A není to nic hezkého. Vezme si nůžky a... no jen se podívejte, to skutečně stojí za vidění a opravdu to vypadá slibně.

Asi ropné slzy.

Jenže pak se to rozmělní. Jsme v té škole, je to hodně snobské a hodně kostýmní, což mi popravdě moc nesedělo. Jsou zde nějaké rituály, kterými se zařazuje do místního spolku. To vypadá také fajn, mohlo by to být pěkně divné. A ono to je, ale jen jako taková nepříjemná deprese, nikoli jako něco, co by vás skutečně odzbrojilo. Chvílemi je to spíš kostýmní drama než horor.

Ta černá tam teče hodně.

Když se budete na seriál „Ares“ dívat, budete si říkat, že by to mohlo být něco, co bude pěkně úchylné, třeba je tam nějaký perverzní kult. Jenže tak se první sezóna rozhodně neprojeví. Všechno je takové moc načančané, spíš se kouká na to, jak to vypadá, jak to působí umělecky, než na to, aby se zde skutečně budovala atmosféra. Jasně, nějaké náznaky zde jsou, ale není to dotažené do takové podoby, že by se u toho divák byť jednou otřásl. Tedy kromě úvodu.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (vrazi, mysteriózní)


Přidat komentář