The Walking Dead: 10. sezóna

60%
Desátá sezóna. Baví vás to ještě?

The Walking Dead: 10. sezóna

22 dílů, 2019-2021

 

Tvůrce: Frank Darabont

Hrají: Norman Reedus, Melissa McBride, Danai Gurira

 

Co si budeme povídat, desátá sezóna seriálu „The Walking Dead“ mi přišla pořádně roztahaná. Je to dáno skutečností, že od vysílání prvního dílu a odvysílání dílu posledního uplynulo více jak rok a půl. To je na jednu sezónu přece jen hodně netradiční, ale vzhledem k tomu, v jakém stavu se svět nachází, se zase není moc čemu divit. Ale není to jen v tom, jsou tu i další prvky.

 Kámoši jak hrom...

Jednoznačně se jedná o nejdelší sezónu, jakou tenhle seriál zatím měl. Dvacet dva dílů je opravdu docela hodně. Ale umocňuje se to ještě více v závěru, kdy se posledních pět dílů zaměřuje jen na jednotlivé postavy. Tím se dostáváme k tomu, že se nám děj vlastně nikam neposouvá, ale stagnuje, vracíme se k minulosti některých postav a nesledujeme ústřední a současné dění.

 Hlavně pššš.

Takže ano, dovíme se něco víc o postavách jako jsou Daryl, Carol, Princezna a hlavně Negan, jehož epizodou celá série končí. A co si budeme povídat – podobně jako v komiksu – je tohle jedna z nejlepších částí. Jeffrey Dean Morgan dal Neganovi to správné drsňácké vzezření, ale stejně tak i citlivost, která v něm kdesi hluboko je. A tahle epizoda na závěr je prostě to, co jste chtěli.

 To bude jízda.

Nemůžu si ale pomoct, zbytek seriálu už mě tak nenadchnul. Nebudu lhát, osudy mnohých postav mě absolutně nezajímají a je mi celkem jedno, co se s nimi stane. Zvraty, které jsou zde prezentovány – a není jich zrovna málo – už tak skvěle nefungují, pokud jste je už četly v komiksu. Ale, pravda, nic to nemění na tom, že i v případě seriálu se dál daří přicházet se silnými scénami, které s vámi pohnou.

 Cool maska.

Seriál „The Walking Dead“ už se zajel v určitých kolejích a jde v nich. Nechce se moc odchýlit, sem tam úplně rezignuje na trikovou stránku, což je škoda, protože myslím, že zrovna ta jej vždycky zdobila. Hodně se počítá s tím, že jste se s postavami sžili, takhle to na vás bude fungovat. No a pokud jste se nesžili, tak už se stejně na seriál nejspíš nedíváte. Já se přiznám, že nijak velká očekávání od jedenácté řady nemám.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (zombie, seriály)


Přidat komentář