Ashes (2010)

40%
Když si vědec myslí, že našel lék na AIDS, může to být jeho smrt.

Ashes

USA, 2010, 95 minut

 

Režie: Elias Matar

Scénář: Elias Matar, Edward E. Romero

Hrají:

Enrique Almeida

Joel Bryant

Chris Trouble Delfosse

Ruben Ferrer

 

Filmy s šílenými vědci mají jeden malý problém. Tak nějak od začátku už tušíte, jak to s nimi asi bude. A ten člověk nemusí být vyloženě šílený v nějakém teatrálním duchu, prostě jen může dojít k tomu, že objeví něco, na co se tolik fixuje, že začne být slepý ke všemu ostatnímu, život se pro něj scvrkne jen na jeho objev a většinou i na negativa, která jsou s tím objevem spojena.

Je z toho nějaký špatný.

Snímek „Ashes“ je přesně takový. Je průhledný. Je celkem zřejmé, že na začátku bude prezentovaný muž, který je dobrý ve své práci, dělá na výzkumu, který by mohl být přínosný, je to velmi dobrý otec, má rád svou rodinu, ale má rád i svou práci. A když dojde k průlomu v jeho výzkumu, i když je to ne zrovna cestou, kterou se toužil ubírat, strhne ho to do spirály, která je většinou smrtící.

Koukají na doktora divně.

Podobné filmy mají postupnou gradaci, kdy se hlavní hrdina více a více utápí ve svém výzkumu, začíná kašlat na své blízké. V tomhle případě se to děje proto, že objevil podivný kmen viru během svého výzkumu, kdy hledal lék na AIDS S novým kmenem je trochu problém, protože se mu dostane do těla a začíná ovlivňovat jeho chování, což se projevuje právě na vztahu k ostatním lidem.

Doktore, jste v pohodě?

Snímek „Ashes“ není v tomhle ohledu nijak objevný, spíše si jede klasickou cestou, kdy navíc ještě máte pocit, že na natočení nebylo zrovna moc finančních prostředků. Tady jsem si říkal, že kdyby měli tvůrci lepší a také klidnější kameru, bude to o něco lepší a možná by se to za mě dostalo i na to průměrné hodnocení. Ale právě vizuální stránky mi osobně dojem dost kazila.

Asi spíš ne...

I když si myslím, že vizuální stránka filmu „Ashes“ je celkem otřesná, rozhodně to není něco, co by vás mělo za každou cenu odradit od jeho sledování. Není to vyloženě špatný film, jen je prostě problém v tom, že není ani ničím specifický. Ve svém tématu je celkem klasický, což ho dělá velmi málo vyčnívajícím a i díky tomu se k němu nedostane tolik diváků, a to i z řad hororových fandů.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (vědci, vrazi)


Přidat komentář