Late Phases (2014)

70%
Jak dopadne souboj mezi vlkodlakem a slepým chlápkem?

Late Phases

USA, 2014, 95 minut

 

Režie: Adrián García Bogliano

Scénář: Eric Stolze

Hrají:

Nick Damici (Ambrose McKinley)

Ethan Embry (Will)

Lance Guest (James Griffin)

Erin Cummings (Anne)

 

Nick Damici je takovou zajímavou hororovou tváří. Prosadil se hlavně v posledních patnácti letech, což je vlastně zhruba doba jeho kariéry. Stačil si ale už udělat docela jméno a je takovým tím typem, u kterého víte, že by to mohl být zajímavý film, minimálně proto, že on svou práci odvede dobře. Trochu příhodně se ve filmu objevuje i Larry Fessenden, což je další šedá eminence hororu, i když Larry tu má jen malou roli.

 Moc toho nevidí.

Tentokrát si Nick Damici zahrál veterána z Vietnamu. Je to tvrdý a neúprosný chlap, ale na stará kolena má trochu problém – přišel o zrak. Tohle není nic, s čím by se kdokoli snadno vyrovnal, ale Ambrose McKinley, kterého Damici hraje, v sobě má neskutečnou zarputilost a také určitou agresivitu, kterou vystupuje proti lidem a s kterou se prokousává dál i s naprostou slepotou.

 Ohánět se ale umí.

Ambrose odstěhují na klidné maloměsto, kde by si měl v pořádku žít, nemít problémy a trochu otravovat sousedy tím, jak je nepřístupný a permanentně naštvaný. Jenže sousedství nakonec není tak poklidné, jak by se na první pohled zdálo. Jako kdyby se tu potulovalo nějaké divoké zvíře, které je hodně nebezpečné. Sám Ambrose se s ním setká velmi záhy po svém přistěhování.

 Ladné nožky.

Nick Damici dokazuje, že je skutečně hercem, který dokáže film táhnout. To přesně dělá v případě snímku „Late Phases“. Film má při sledování vlastně celkem jednoduchou zápletku a téma, které nijak zásadně nevyniká, je to klasický žánrový snímek, ale právě postavy a interakce mezi nimi, postižení hlavního hrdiny, tohle jsou prvky, které mu přidávají a dělají z něj lepší film, než jak vypadá.

 Proměna není špatná.

„Late Phases“ je filmem, který vás neoslní nějakým novým přístupem k vlkodlačímu subžánru, neoslní vás ani promyšleností zápletky, ale je to velmi dobře natočené řemeslo, které má povedené postavy a také triky, kdy se opět někdo pokusil o to, aby vlkodlak vypadal na obrazovce dobře. Tohle uznávám a pro tohle se mi snímek „Late Phases“ zamlouval a určitě mu dávám nadprůměr.

 

Hodnocení: 70 %

Hororové filmy (vlkodlaci)


Přidat komentář