Atlantic Rim (2013)

15%
Levnější verze snímku "Pacific Rim", která ale, hodně překvapivě, nevyznívá scenáristicky o moc hůř.

Atlantic Rim

USA, 2013, 83 minut

 

Režie: Jared Cohn

Scénář: Richard Lima, Thunder Levin a Hank Woon Jr.                   

Hrají:

David Chokachi (Red)

Jared Cohn (spitfire)

Anthony Criss (Jim)

Nicole Dickson (Dr. Margaret Adams)

 

„Atlantic Rim“. Už ten název něco naznačuje. Ano, jedná se o snímek, který šel do světa ještě před premiérou snímku „Pacific Rim“ a očividně na něm chtěl parazitovat. Proč? Tak Guillermo del Toro je dobrá značka a bude se pravděpodobně dobře prodávat. Alespoň taková mohla být první domněnka. Proč nenatočit něco nízkorozpočtového a ukázat tak lidem, že to jde i bez ohromných balíků peněz, stačí jen trochu úsilí. A ani není potřeba moc umu.

Speciální tým, co všechno vyřeší.

Tohle je největší slabina filmu, který je na první pohled béčkový. Už jen skutečnost, že v hlavní roli je herec, co si udělal jméno jako Cody v „Pobřežní hlídce“, je toho dostatečným důkazem. Ale ono by ani tak nevadilo, kdyby to bylo dobré béčko, ale tohle je tak odfláknutý film. Spojování se snímkem „Pacific Rim“, co do kvalit, však není až tak nemístné. I když zde jsou roboti a kaiju (japonská monstra), nebo alespoň něco, co by se jim mělo podobat, rozhodně se nejedná o plnohodnotný film.

Válečná porada.

Zápletka je jednoduchá. Armáda má borce, který je v akci skvělý, i když nevím proč, ale jinak je to rapl a dělá problémy. Armáda ovšem potřebuje muže jeho kvalit, aby ovládal robota. Sice se Red umí prát jako páťák, ale to armádě nezabrání v tom, aby ho vysekala z vězení, kam se sám pro neuposlechnutí rozkazu dostal. Je to hňup, ale podle všeho jediný člověk, který dokáže zachránit svět. To tedy potěš koště. Jsme rovnou odsouzeni k záhubě.

Robot nevypadá tak zle. Z dálky...

Herci jsou základním problém tohoto snímku. Ono je těch problémů ale stejně víc. Kamera je naprosto labilní a zabírá nesmyslné úhly, režie je jistá jako ruka muže s Parkinsonovou chorobou, který zrovna sedí na elektrickém býkovi. Herci ale hrají prim. Herectví je neskutečně uřvané. Jako kdyby chtěli všichni svoji hereckou impotenci překřičet. Když budete slyšet hlasité zvuky, nebude vám ani vadit hloupost, kterou vidíte. Je to zvláštní logika. Herci samozřejmě přehrávají, ale také nedohrávají. Někdy máte pocit, že kdyby tam stáli dřevění panáci, ten rozdíl by se ani nepoznal. Nakonec ty provařené dialogy by za herce mohl odříkávat i magnetofon.

Konečně souboj.

Film jako „Atlantic Rim“ se musí spolehnout na efekty, jenže na nich je vidět, že tohle je prostě nízkorozpočtová produkce, která se pyšní efekty ze špatné počítačové hry. Monstrum narazí do budovy, ale místo toho, aby odlétly kusy zdiva a budova se třeba i začala řítit, jen se trochu zapráší. Že by docházelo k nějaké interakci s prostředím, o tom se také nedá mluvit. Když to srovnám s podobně nízkorozpočtovým snímkem „Spiders“, tak „Spiders“ vyhrávají na plné čáře, protože jejich efekty jsou skutečně parádní, i když příběh také nevyznívá nijak skvěle. „Atlantic Rim“ je prostě jen pro hardcore béčkové fandy a ani ti z toho nebudou šťastní.

 

Hodnocení: 15 %

Hororové filmy (příšery, béčka, vrazi)


Přidat komentář