ATM (2012)

35%
Když si jednou jdete vybrat peníze a ono to nevyjde, jak si představujete.

ATM

USA, Kanada, 2012, 90 minut

 

Režie: David Brooks

Scénář: Chris Sparling

Hrají:

Brian Geraghty (David Hargrove)

Alice Eve (Emily Brandt)

Josh Peck (Corey Thompson)

 

Když jsem před těmi dvěma roky, možná už uběhlo trochu více času, viděl trailer na snímek „ATM“, řekl jsem si, že by to mohlo být docela zajímavé. Mám rád klaustrofobní horory, které se odehrávají na jednom místě, jež je velmi malé, a postavy na něm musí bojovat o život. Tady hlavně proto, že je v blízkosti nějaký šílený zabiják, který chce skupinku dostat, i když není jasné proč.

 Začíná to být děsivé.

V úvodu se trochu seznamujeme s postavami, kdy se jedná o mladé lidi pracující ve finanční společnosti. Jeden z nich ten den zrovna něco zkurví jednomu zákazníkovi, který je celkem naštvaný, ale takové to prostě ve finančnictví je. Sem tam přijdete o peníze, které jste ani nikdy pořádně neviděli. Tohle celé je taková berlička, kdy si myslíte, že je to důležité, a tak se scénář trochu hloupě snaží odvrátit vaši pozornost.

 Tenhle po nich jde.

Trojice mladých lidí se náhodou společně ocitá v malé prosklené boudě, která slouží jako ATM, tedy bankomat. Výhodou je, že vstup je možný pouze na kartu, a tak, když vás někdo ohrožuje, máte proti němu velkou výhodu – on se nedostane dovnitř, pokud nemá kreditku. Tohle je mimochodem celkem důležitý prvek celé pointy. Snad jsem neprozradil moc. To, jak se trojice dostane společně do proskleného vězení, je strašný konstrukt, stejně jako to, že zaparkují auto téměř 100 metrů daleko, ale tak s tímhle si scénář nedělal starosti, on potřeboval vytvořit prostředí pro napětí.

 A jsme tu všichni tři.

Jenže tady tvůrci filmu „ATM“ narazili. Ono zde napětí skutečně vytvářeno není a celý film, i ve své krátkosti, je nesmírně zdlouhavý a nudný. Nejsou zde skutečně vyhrocené momenty, což bolí ještě víc, protože ta myšlenka byla dobrá. Její provedení je ale tristní a někdy i stupidní. Navíc tohle nejsou postavy, s kterými si podobným martyriem chcete projít. Ani jedna není taková, která by se vám mohla zamlouvat. Snad jen ta Alice Eve, protože je prostě pěkná.

 Tenhle po nich jde.

Snímek „ATM“ je pro mě zklamáním, protože jsem si myslel – po zhlédnutí traileru – že by to mohl být dobrý thriller. Není to dobrý thriller, protože nebuduje napětí. Zajímavá výchozí situace je vedena do konce očekávaným a nezajímavým způsobem, aby pak byla nasazena pointa, která je v duchu celého filmu unylá a nezajímavá. Slabé, ale přece jen by to mohlo někoho oslovit. V televizi.

 

Hodnocení: 35 %

Hororové filmy (béčka, mučení, vrazi)


Přidat komentář