Axeman at Cutter's Creek (2013)

15%
Jeden dřevorubec, co si vezme na paškál pár mladých, na kterých vám absolutně nezáleží.

Axeman at Cutter's Creek

USA, 2013, 105 minut

 

Režie: Joston Theney

Scénář: Christopher Otiko a Joston Theney

Hrají:

Tiffany Shepis (Denise)

Brinke Stevens (Charlene Wopuzer)

Elissa Dowling (Stacy)

Arielle Brachfeld (Darlene Whitfield)

 

„Axeman at Cutter's Creek“ je takový pěkný název filmu, který řekne všechno, co potřebujete vědět. Axeman je dřevorubec, ale chlap se sekyrou je také dobré doslovné pojmenování člověka, který zde vystupuje jako hlavní záporák. Navíc v názvu ještě máme teritoriální označení, takže i víme, kde se to bude odehrávat. A vzhledem k tomu, že jste na hororovém serveru, je vysoce pravděpodobné, že se bude jednat o vyvražďovačku, protože co jiného by měl takový dřevorubec dělat?

 Hele, jak se umím dívat.

Na to, že se jedná o spíše amatérský, dejme tomu nezávislý horor, urval si pro sebe docela dlouhou stopáž a vám je tak nějak od začátku jasné, že ji nebude schopen naplnit něčím, co by bylo skutečně divácky zajímavé a dokázalo to udržet vaši pozornost až do konce. Hned od začátku víte, že je tu vrah a víte, jak přesně vypadá. Pak už jde vlastně jenom o to, jak bude zabíjet, a jestli se podaří přijít s nějakými originálními způsoby zabíjení. To se nijak překvapivě neděje.

 A jak se umím dívat já!

Intro, kde umře pár prvních lidí, aniž by to mělo vliv na další dění, nám představuje vraha. Následně se setkáváme s další sterilní skupinou lidí, kteří se vydají na chatu, kde chtějí trávit čas sexem a relaxováním, případně se budou hádat a obviňovat. Je to pořád o tom samém a vy si říkáte, kolikrát to ještě snesete. A pak se prostě objeví vrah a dochází k tomu, že lidé umírají a že vlastně ani pořádně nemají šanci na přežití. Proč na to tedy máte koukat hodinu a tři čtvrtě? Vlastně nevím, abych pravdu řekl.

 Tě olíznu, tak dělej, že se ti to nelíbí.

Z několika mála scén poznáte, že je film zamýšlen spíše jako komedie, ale v tom případě se mu moc nedaří udržet tento dojem celou dobu. Většinou je to prostě klasická vyvražďovačka, která se bere až příliš vážně, což nakonec vede k tomu, že ty vtipy vyznívají spíše rušivě, než aby byly skutečně zábavné. Trochu pak vadí momenty, kdy jsou postavy zabity, anebo by zabity být měly, ale ještě několik desítek metrů jdou před vrahem, který je pak dodělá. Tohle je povětšinou zdroj vtipu a nejsem si jistý, zda to není neúmyslné.

 Policie je tu, bude sranda.

„Axeman at Cutter's Creek“ je hororem, kterému se podaří snadno zapadnout, protože v tom množství, kolik je toho natáčeno, prostě nemá šanci jakkoli uspět. Je to standardní vyvražďovačka, která je odfláknutá jedním jednoduchým příběhem u táboráku, a pak už se prostě jenom zabíjí, jak jen to jde. Čím více co nejnudnějších postav, tím jednoznačně lépe. Určitě ale ne pro diváka, který si tohle protrpí.

 

Hodnocení: 15 %

Hororové filmy (slasher, béčka, survival, vrazi)


Přidat komentář