La noche del terror ciego (1972)

60%
Skupina nemrtvých rytířů jde po kráskách.

La noche del terror ciego

Španělsko, Portugalsko, 1972, 101 minut

 

Režie: Amando de Ossorio

Scénář: Jesús Navarro Carrión a Amando de Ossorio

Hrají:

Lone Fleming (Betty Turner)

César Burner (Roger Whelan)

María Elena Arpón (Virginia White)

José Thelman (Pedro Candal)

 

Ze Španělska také přišly sem tam nějaké ty zajímavé hororové filmy, jak dokazuje mimo jiné i snímek „La noche del terror ciego“, který se zaměřuje na jednu odlehlou pevnost, kde nejsou všichni tak mrtví, jak se jejich pomníky snaží naznačit. V zemi jen kříže, ale skoro to vypadá, že pod zemí to začíná žít. A přitom se zrovna na tohle místo dostává sama samotinká jedna kráska.

 Nemrtví rytíři už jdou.

Snímek začíná velmi pozvolna a my sledujeme mladou ženu, která prozkoumává starý hrad, jenž ještě docela pěkně drží pohromadě. Žena se rozhodne na hradě přespat, což byla základní chyba, protože v noci zde dochází k rituálům, které probouzejí mrtvé rytíře, kteří nakonec nespočinuli, jak by jim mělo být přáno. Místo toho musí na příkaz živých vstávat z hrobů a hledat si svoje oběti.

 Čekají všude.

Jak jsem naznačil, jsou zde i živí rytíři, kteří se snaží provozovat rituály, jež nejsou zrovna křesťanské. O tom se přesvědčí právě naše mladá hrdinka, ale také její příbuzní, kteří se ji nakonec vyrazí hledat. Ne že by v tomhle smyslu uspěli, spíš je problém v tom, že sami budou muset bojovat o život, protože nemrtvých rytířů je zde skutečně hodně. Nečekejte klasické zombie, ale ožrané mrtvoly ano. Ožrané mrtvoly, které ještě sem tam dovedou jezdit na koních.

 Někoho obětovat museli.

Snímek „La noche del terror ciego“ má jeden zásadní problém, kterým je skutečnost, že by ze začátku mohl nudit. A nudí. Je to zdlouhavé, nic moc se zdě neděje a čeká se docela dlouho na to, až se něco stane. To, že jsou triky a masky místy celkem horší kvality, bych ani nebral jako negativum, ale spíše jako důsledek doby, kdy ještě nebyla ani v oblasti masek technika tak skvělá.

 Nemrtví na koních.

Snímek „La noche del terror ciego“ tak padá hlavně s tím, že je zde velmi pomalé tempo, kdy na 101 minut je snímek prostě příliš roztahaný a až v pozdější části dostáváte akčnější horor, jenž chcete vidět. Snímek se nesnaží nic zbytečně zakrývat, trochu útočí i na mužské pudy, což se mu docela daří. Škoda, že nemá lepší tah na bránu a nesměřuje k temnější akci dříve. Pak by si zasloužil ještě vyšší hodnocení.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (zombie)


Přidat komentář